Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Áramvédő (FI relé) kapcsoló...

Áramvédő (FI relé) kapcsoló 1-2 havonta leold. Hogy tudnék rájönni mivel van gond?

Figyelt kérdés
30mA-es egyfázisú FI relé. Az agyam vágja szét, általában akkor old le amikor nem vagyunk otthon és nem megy semmi gép vagy világítás (kazán, riasztó kivételével). Új ház új gépekkel! Mivel nagyon ritkán jelentkezik a hiba és nem tudom reprodukálni ezért jó lenne vmi tipp hogy tudnék rájönni mivel van gond... amúgy kicseréltem 100mA-es FI relére és így már sosem old le, de jobban örülnék ha visszatehetném a 30mA-est.

2017. márc. 8. 16:16
1 2
 1/15 Zzzoli ***** válasza:

Nagyon nehéz a nyomára akadni azt leszögezem. Könnyen összejön az a 30mA szivárgó áram. Mivel ilyen ritkán jelentkezik a probléma a kiszűrés is elhúzódó folyamat lehet.

Igazán kézzel fogható tippet nem nagyon fog tudni adni senki sajnos.

Esetleg lehet próbálkozni más gyártmányú FI relével, vannak olyan típusok, amelyek immunisak a különböző hálózati terhelés formákra, például a frekvenciaváltóra stb...

Aztán másik megoldás, ami nálam működik, az hogy a kritikus helyeknél, például garázs, fürdőszoba, terasz aljzatok, kinti aljzatok külön körön vannak, külön egy fázisú FI relével, a bejövő meg egy 3 fázisú 100mA-es.

2017. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Valamelyik konnektor esetleg párát kaphat, nézd meg azokat amelyek fűtetlen falakon vannak, már szívtam ilyennel, bár nem a sajátommal. Egy ülőgarnitúra mögötti konnektor párásodott be, ahogy nem érte a meleg.
2017. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Két aljzat van kívül a falon (terasz) de fedett részen. Minegy, szétkapom mindkettőt ha jobb idő lesz megnézem.. hátha. Szerintetek a 100mA-os FI relét ha bent hagyom nem lesz gond? Úgyértem ha vmi meghibásodik/elfúrom/akármi nem fog vki ott maradni mert naggyobb a FI relé?
2017. márc. 9. 09:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz közelíteni a forráshoz, amikor leoldás van, az áramvédő utáni kismegszakítókat lekapcsolod, visszanyomod az áramvédőt, a kismegszakítókat elkezded visszakapcsolni. Ha szerencséd van és ismét old, megtudod melyik kismegszakítón van és már csak azt az ágat kell átnézni.
2017. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ha ilyen egyszerű lenne.... amikor visszakapcsolom utána megint 1-2 hónap telik el amire újra leold...


Mégcsak nem is akkor old le amikor pl szakad az eső (knnektor beázás v pára), semmilyen rendszert nem véltem felfedezni hogy minek a hatására old le.


Hűtőre gondoltam mert az folyamatosan megy, de még ha az is lenne mit csináljak vele? dobjam ki amikor tökéletesen működik? Egy csomó készenléti fogyasztó megy a házban, bármelyik lehet... (router, TV-k, média lejátszók, beltéri egységek, klíma, el. redőnyök, riasztó, nyomtató, mikro, főzőlap, mittudomén mi..)

2017. márc. 9. 13:02
 6/15 anonim ***** válasza:

"router, TV-k, média lejátszók, beltéri egységek, klíma, el. redőnyök, riasztó, nyomtató, mikro, főzőlap, mittudomén mi.."


Ezek közül kizárhatod azokat ami kettős szigetelésű.

Máris kiesett a 3/4 része, igaz?

2017. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt megteheted, és ha szerencséd van minden áramkörbe húztak egy zöld-sárgát is, és azokat külön Fi re kötöd. Én először az udvari, és vizes helyiségeket tenném át. Így könnyebben be tudod határolni a hiba helyét. Nézd(nézesd) át a földelést kívánó készülékeid szigetelési ellenállásait. Valamelyik valószínűleg készül bedögleni.
2017. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úgy érted a védőföld és a nulla közti ellenállást mérjem meg a készülékek dugalján? Elvileg végtelem mages kellene legyen, nem?
2017. márc. 9. 20:17
 9/15 anonim ***** válasza:

"Elvileg végtelem mages kellene legyen, nem?"

Elvileg.

De lehet olyan készülék amiben zavarszűrő van, ez bekavarhat az áramvédőnek ha elmegy a szimmetria miatta.

2017. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kondira gondolsz? Pl hűtőben?
2017. márc. 9. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!