Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Saunier Duval Renova cirkón...

Saunier Duval Renova cirkón miért emelkedik meg a nyomás majdnem 3 bar-ig? Otthon be lehet állítani, javítani vagy mindenképpen szerelő kell hozzá? Víztócsát nyomás határoló szelep engedte ki vagy kilyukadt valami?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettünk észre egy víztócsát a kazán alatt. Kiderült, hogy a nyomás kb. 3 bar körül volt. Gyorsan leengedtem a radiátor szelepen, max. 1.5 bar-ig. Amikor kihűlt a víz, lement 0.8-ra. 60 Celsus fok van beállítva fűtési hőmérsékletre, a nyomás a fűtés be és kikapcsolása között több, mint 1 bar között mozog. A cirkó melletti radiátorból időnként vízcsurgás hangot lehet hallani, kb. már két hónapja. Az utóbbi napon kis mértékben emelkedett ismét a nyomás. De ma reggelre megint fent volt 2.7 bar-on. Ha számít, este mikor megnéztem a nyomást felfűtve 2.0 bar volt. Utána két családtag zuhanyzott. Éjszaka a fűtés időnként bekapcsolt. Reggel már 2.7 bar-t mutatott majdnem 60 fokon. Még észrevettem egy régebb óta előjött jelenséget: ha meleg csapvizet engedek és elzárom a csapot nagyot zörren a cirkó, mint amikor összedől valami vas szerkezet.

2017. márc. 12. 07:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem tapasztaltam, de feleségem azt mondja, hogy nyáron vette észre még, hogy nem volt a fűtés bekapcsolva, ennek ellenére a radiátor csövei melegek voltak. Lehet ilyan? (már rajtunk van a para)
2017. márc. 12. 07:59
 2/2 Zzzoli ***** válasza:
Azt nem írtad hogy milyen a rendszer. Egyébként a nyomás a víz tágulása miatt nő meg a rendszerben. Ha sokat nő, akkor vagy hibás a tágulási tartály, vagy a membrán levegő oldaláról elment a nyomás, vagy egyszerűen nagyobb tágulási tartály kell.
2017. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!