Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gázkazán mellett langyosak a...

Gyulafi kérdése:

Gázkazán mellett langyosak a radiátorok, pedig minden rendben. Szerelő szerint -10fok alatt a gáz sűrűbb halmazállapotú, így leesik a nyomás. Ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Valaki tudna erre megoldás? Mi ebben az igazság? Mert a tapasztalatom nekem is ez, nulla fokig bármeddig feltudnám vinni a víz hőfokot, Az alatt ki sem kapcsol a kazán, és csak küzd. A kazánházban is meleg van. Arra gondoltam annak lenne értelme le hőszigetelni a gázóra szekrényt (Kint van a szabadba, a kerítésen)Vagy van benne valami nyomáscsökkentő kütyü, esetleg azzal lehet a baj?

2016. jan. 23. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg másik szerelőt is. Ha ez így működne szerintem a fél ország megfagyna. Nálunk vegyes kazán van . De sajnos kilyukadt újévkor . Hát voltak minuszok rendesen akkor is. Három napig míg a régit ki nem cseréltük az ezeréves gázkazánnal fűtöttünk ami 10 éve nem volt beindítva. Be fűtött az is. Semmi gond nem volt.
2016. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tothp ***** válasza:
Ettől függetlenül a gáz minősége erősen ingadozó. Ráadásul földi halandó ezt nem is tudja ellenőrizni. csak azt veszi észre, hogy sárgább a láng, a gázkészülék meg küszködik.
2016. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okosabb sajnos nem lettem, pedig azt hittem jó ötlet. Egy rokonomnál is hasonló volt a baj. Ott a gázszolgáltató kicserélte a nyomáscsökkentőt, azt mondták vizesedett, és megfagyott benne a víz, szűkült a keresztmetszet.
2016. jan. 23. 09:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg arra a jelenségre gondoltam, mint disznótorkor ha a gázpalack nagyon lehűl, a gázperzselőből csak gyertya láng lesz, majd melegvízbe állítva újra használható.
2016. jan. 23. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Csakhogy a kettő nem ugyan az a gáz fajta. Egyébként a nyomásmérő valóban lehet ok hogy ha beázik és megfagy .Így már mi is jártunk mikor le lopták az alu burkolatot az óráról. Egyébként ha az jó akkor olyan nincs hogy a hideg miatt nem melegíti fel a kazán a radiátorokat. Akkor ott más baj van. Mondom nézesd meg másik szerelővel is.
2016. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi ha igaz amit a szerelő mond szerinted Szibériában hogyan fűtenek a jó kis orosz gázzal mi?
2016. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is valami jégdugóra gyanakodnék... Rakd körbe meleg téglával a nyomáscsökkentőt és takard le. Aztán várd a hatást.
2016. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen nyomáscsökkentőd van .Ha az a lapos,membrános,akkor szóba jöhet hogy hideg hatására másképp viselkedik .Az ujaknál ez elő sem fordulhat már .
2016. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!