Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért tűnik el az öblítő az...

Miért tűnik el az öblítő az elöltöltős mosógép tartályából főmosás közben? Na és ha eltünik az egyben le is folyik a mosóporos vízbe?

Figyelt kérdés
Észrevettem mikor elfelejtettem beletenni,hogy sokkal jobban habzik a víz mosáskor.Így jöttem rá ,hogy valamiért idő előtt lefolyik.
2008. okt. 22. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A párom anyjának a mosógépe is a főmosásnál rakja be az öblítőzt... Olyan fajta. Mindig nézi hol tart a mosás és az öblités elött önti a tartályba.
2008. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Sajnos az öblítőt később kellene a mosáshoz adni:( mert a víz azt is viszi, de akkor miért is van annyi rekesze a mosóportartonak, ezt a gyártotól én is megkérdezném:)

..ezzel ellenben én is mindig az elején beletöltöm, de így is illatosak a ruhák.

2008. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hajszálcsövesség....

Mielőtt beletöltenéd az öblítőt, húzd ki a dugóját, öntsd tele, majd töltsd bele az öblítőt. És akkor ott marad, addig amíg nem ott megy bele a víz.

2008. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Leht, hogy csak ki kell takarítani a mosópor adagoló tartályt, és a környékét. A lerakódások miatt esetleg rossz helyen tölti be a vizet a gép, és lemossa az öblítőt is mosáskor.

Tegyél egy próbát: üresen állíts be egy mosást, és mikor elkezd tölteni a gép egy picit húzd ki a mosópor adagoló fiókot, és nézd meg hol folyik a víz. Ha nem a mosópor felett engedi, vagy ha az öblítő rekeszbe is jut akkor meg kell nézni mi az oka. A lerakódásokon kívül lehet szelep hiba is.

2008. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, csak én küszködök ezzel a problémával, igaz, nekünk felültöltős van, de ugyanezt csinálja, mint a tiéd. És a végén nem is érezni az öblítő illatát a ruhán. A szerelő többször kint volt, azt mondta, a mosógépnek semmi baja, csak koncentrátumot nem szabad beleönteni, higítani kell az öblítőt. Meg azt is mondta, hogy ezek a tartályok a közlekedő edény elvén működnek, tehát ha túlöntöd, akkor kifolyik az egész belőle. Én megfogadtam a tanácsát, de nem jött be, úgyhogy öblítés előtt szépen megállítom a mosógépet, és akkor teszem bele az öblítőszert.
2008. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is öblítés előtt teszem bele ezek után mindig.Köszi a válaszokat.
2008. okt. 23. 10:16
 7/7 anonim válasza:
100%
Szia! A mi Bosch mosógépünk két ok miatt is hamarabb szívta be az öblítőt (és így értelmét vesztette, hogy egyáltalán beletettem): egyrészt alapból nem szabad a max. jelzésen túl tölteni, mert akkor hamarabb beszívja (haszn. utasítás írja), másrészt el volt állítódva, egy kis pöcök a tartályok fölött, amik ezt szabályozzák és a szerelő 1 pillanat alatt a helyére kattintotta. Érdemes megkérdezned!
2008. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!