Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porszívó motorján mire kell...

Névtelenül nevű kérdése:

Porszívó motorján mire kell kötni a fázist és a nullát?

Figyelt kérdés

Az állórészre, vagy a forgórészre? Vagy az egyiket az álló, a másikat a forgórészre? Az állórészen is van két kivezetés és a forgórészen is. Ez 4 kivezetés, de csak 2 vezeték van. Elfelejtettem, miről húztam le annó, amikor szétszedtem. Egyfázisú szénkefés motor.

Köszönöm.



2017. nov. 18. 10:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A forgórészre kötést úgy értem, hogy a szénkefékre. Mert a szénkefék végén is vannak csatlakozási pontok, meg az állórészen is.
2017. nov. 18. 10:49
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Gyanítom -így látatlanban-, hogy az álló részre kell.
2017. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"Gyanítom -így látatlanban-, hogy az álló részre kell."


Ja, ha az a cél hogy leégjen, akkor mindenképpen.

Az univerzális motor soros kötésű.

[link]

2017. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szerencsi Viktória válasza:
28%
Ha ennyire nem vagy biztos a dolgodban, én szólnék egy hozzáértőnek. Nem véletlenül van annyi kivezetés, nem dísznek teszik rá.
2017. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Soros motor lesz az, nyilván, ha vannak kefék, de azért fura, hogy négy lehúzható kivezetés van. Elvégre egy állórész és egy forgórész madzagot sosem kell szétszedni, az fixre lehetett forrasztva, vagy összedugható, stb. Hacsak nincs rajta forgásirányváltó kapcsoló, hogy amit itthon összeszed koszt, azt ki tudja fújni a szomszéd udvarába...

Van a porszívóban négy csonk, amire rá lehet dugni? Ha van, akkor ebből kettő egy rövidzár lehet. De ha négy vezeték bárhová dugható, akkor a tréfaként említett másik irányú forgás valóságos esély... Már rég szedtem szét porszívót, nem rémlenek a részletek.

2017. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyanítom, azért van 4 kivezetés, mert így 180-al elfordítva is kézre esnek a saruk. Más ötletem nincs. Ok, akkor sorban, egyik az állóra, másik a szénkefére. Hmm?
2017. nov. 18. 16:08
 7/21 anonim ***** válasza:
Ahogy #3 által belinkelt rajz mutatja.
2017. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2017. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a képeket. Nekem amúgy egy LUX porszívóba kellene motor. Az eredeti 40000, de ugyanaz a márka és minőség mint a 15000 forintosak. Megpróbáltam megcsapágyazni és szénkefézni az enyémet de nem jött össze, tudtam is hogy kevés az esély.
2017. nov. 18. 20:48
 10/21 anonim ***** válasza:
2017. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!