Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porszívó motorján mire kell...

Névtelenül nevű kérdése:

Porszívó motorján mire kell kötni a fázist és a nullát?

Figyelt kérdés

Az állórészre, vagy a forgórészre? Vagy az egyiket az álló, a másikat a forgórészre? Az állórészen is van két kivezetés és a forgórészen is. Ez 4 kivezetés, de csak 2 vezeték van. Elfelejtettem, miről húztam le annó, amikor szétszedtem. Egyfázisú szénkefés motor.

Köszönöm.



2017. nov. 18. 10:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mi nem jött össze?

Véletlenül visszaraktad a régi csapágyat, vagy a keféket?

2017. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem volt hozzá kefe. Egy másik típussal kellett próbálkoznom. A csapágy meg jött ji jól. Olyan vékony a csapágyház, hogy enyhén eldeformálódott kivételkor. Igyekeztem visszaálítani.
2017. nov. 19. 01:03
 13/21 anonim ***** válasza:

"Olyan vékony a csapágyház, hogy enyhén eldeformálódott kivételkor."

Ez mindennel így van.

A tervezők elég sok energiát fektetnek abba hogy ne lehessen javítani, fődarabot kelljen cserélni. A magyarországi szervizmunka nem egy biztos megélhetés.

Itt az USA meg Kanada szervizek is ugyanezt csinálják, annyi különbséggel, hogy otthon minimális százalékban javítanak a magyar viszonyokhoz képest.

A motorcsere cigiszünettel együtt is öt perc, ész sem kell hozzá csak egy csavarhúzó.

A motor repair pedig azért szakértelmet és időt igényel, ami többszörös költség, valakivel meg kell fizettetni.

És a customer is úgy van vele, hogy x összegért mókolt motort kap, vagy újat, borítékolható a választása.

2017. nov. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Bár az eszmefuttatással egyetértek, hozzátenném, hogy odaki azért nem -sem - nyerő a javítás, mert a munkabér és az anyagköltség viszonya más. Persze, hogy jobb nekem az új motor a készülékemben, ha gyakorlatilag majdnem ugyanannyit fizetnék akkor is, ha javítják a régit.

Egyszer egy 89 előtti újságcikkben egy hazatért disszidens panaszkodott, hogy odakint szervizben dolgozott, és mindent szívesen megjavított volna, de bármit elkezdett volna szétszedni, már kiabáltak is neki, hogy: put new on! :)

Mindazonáltal inkább azt hiszem, hogy az volt a baj, jelen esetben, hogy célszerszám nélkül próbálta megoldani a csapágykivételt.

2017. nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egy kis összehasonlítás:

[link]


[link]

2017. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hú de durva.
2017. nov. 19. 11:23
 17/21 anonim ***** válasza:

"mindent szívesen megjavított volna, de bármit elkezdett volna szétszedni, már kiabáltak is neki, hogy: put new on!"


Mert nem éri meg nekik tökölni vele, plusz rizikózni hogy mikor hozza vissza a customer. Itt nem a vállalkozás az úr, hanem aki hozza a pénzt.

Plusz még a rezsi órabér minimum $100 és azt is bele kell számolni.

Vesd össze azzal, hogy pl. egy évszakos kerékcsere $125 körül van.

2017. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
Mire hármat számolok!
2017. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Számolj! :)
2017. nov. 19. 13:20
 20/21 anonim válasza:
Kösd össze az állórészt a forgórésszel, marad 2 kivezetés, ezek közül mindegy, melyik lesz a fázis, melyik a 0.
2017. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!