Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáztűzhely bekötését én is...

Gáztűzhely bekötését én is meg tudom oldani a leírtak szerint?

Figyelt kérdés

Ezt a tűzhelyet:

[link]


Ilyen minőségi 1/2" bekötő csővel + gyári tömítéssel:

[link]


A korábbi tűzhely helyére, ami 1/2" golyóscsap-re van kötve:

[link]


Gázszivárgás jelző spray-el ellenőrizném összeszerelés után:

[link]


Gyakorlatilag egy villáskulcs kell és a megfelelő nyomatékkel meghúzom. Mire érdemes még figyelni?



2017. nov. 26. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hivatalosan szakképzettség nélkül nem kötheted be.

Golyóscsapból csak gázra alkalmasat lehet használni.

Nem lesz garanciád a gáztűzhelyre.

2017. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. A palackos gáz bekötése nem okozott eddig gondot. gondosan figyeltem, hogy mindig új tömítés legyen. A golyóscsap már 30 éve hibátlanul üzemel. Oda kell figyelni, ha valami rendellenességet tapasztalok, akkor hívok gázszerelőt, de nem tűnik nagy wasistdas-nak.
2017. nov. 26. 21:29
 3/16 anonim ***** válasza:
Simán . A golyós zárócsap eleve benne van az épületi hálózatban ugye ? A garival ne foglalkozz , eleve egyszerű készülék nekem 25 év alatt 4 nem ment szét az elméleti gari alatt és emiatt több ezerért nem hívnék át mestert . Villanyossal vagy kombinálttal nem próbálkoznék . lehet szaki kellene .
2017. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez kombinált tűzhely (felül gázos, a sütője pedig elektromos).
2017. nov. 26. 21:36
 5/16 A kérdező kommentje:
Hátul csempe van a falon és a régi tűzhely kb 10-15cm távolságra van tőle.
2017. nov. 26. 21:36
 6/16 A kérdező kommentje:
A golyóscsap Mofém DN15 PN16
2017. nov. 26. 21:55
 7/16 A kérdező kommentje:
[link] (ugyanez)
2017. nov. 26. 21:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Támogatom . Átkötök földgázost pb-snek és a gázrózsa fúvókáit is kicserélem . A gombok szerkezeti cseréjét nem ismerem .
2017. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jogilag nem nyúlhatsz hozzá, esetleg ha mégse sikerül olyan jól akkor közveszély okozás, halált okozó, súlyos gondatlanság, stb. minősítések lesznek és ezért már nem kevés évet adnak. Komolyan veszel kb. száz ezer forintért egy tűzhelyet de 10 000,-Ft-ot már sajnálsz a bekötésére? Komolyan elment az eszed. Ha az édesanyád/feleséged/gyereked beteg lesz te fogod kivenni a vakbelét, megműteni a szívét, egyedül otthon a konyha asztalon?
2017. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem nem kötheted be te ehez gázszerelőt hivjál ki ,mert nem lesz garancia és a gázfelülvizsgálat esetén ezt kérik is .
2017. nov. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!