Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Érdemes vásárolnom porzsákos...

Érdemes vásárolnom porzsákos porszívót?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy porzsákos porszívót (3,5 literes portartállyal-s-bag) 30m2-es lakás takarítására (6 m2 szőnyegfelület csak, a többi keménypadló,amit főleg porszívózok). Kis lakás végett gondolkodom porzsákos porszívóban, viszont sok negatívumot hallani, h költséges a porzsák és/vagy gyorsan megtelik a porzsák. Kíváncsi lennék kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Mert én úgy gondolom, h egy nagy lakásban nagy szőnyegekkel lehet h nem annyira befutó a porzsákos kivitel, de az én esetemben - 30m2 lakás 3,5 literes portartállyal - talán nem kéne sűrűn cserélgetni a porzsákot. Vélemény?
2017. dec. 28. 22:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Nekem porzsák nélkülim van és nem szeretem. Sűrűn kell a szűrőit takarítani, meg utálom kiöntögetni ennek is a tartályát. Illetve nem tudok szőnyeget tisztítani vele, gondolok itt a szőnyegtisztító porokra stb. mert azokat csak porzsákossal lehet takarítani. Ha újra vennem kéne csak porzsákosat vennék.
2017. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sanyinak ***** válasza:

Szerintem a kötelező címkére koncentrálj, ne arra, hogy mibe gyűjti a port (energia hatékonyság, padlón, szőnyegen való szívó képesség, por visszaeresztés).

Engem pl a porzsák nélküliben idegesít, amikor a műanyag tartályban zörög a felszívott szemét. De az is bosszantó, hogy egyre rövidebb zsinórral szerelik.

2017. dec. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szövet porzsákos van, amit ha megtelik ki lehet üríteni. Szerintem ez a legjobb opció.

Kapacitásra úgy 2-2,5 liter lehet. Heti egyszer van porszívózás és 4-5 alkalmanként van ürítve. 80m^2 a lakás.

2017. dec. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért is jobb a porzsákos,mivel nem kell a szűrőket takarítani. Egy hepa szűrő van a kimeneti részen, na azt kell azért néha mosni. De úgytudom abból elég kb. évente egyet venni. De erről is várnék véleményt?


utolsónak: üríthető porzsákot meg azért nem erőltetem, mert mire kiürítem,tiszta por lesz minden a környékén velem együtt. Annál még a tartályos is jobb(persze nem kell porzsákot venni). 4-5 alkalommal üríted hetente a textil porzsákot? az elég durva,vagy rosszul értem?

2017. dec. 29. 08:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, 4-5 hetente ürítem. Általában nem szokott így sem csurig lenni.

Amúgy én a kinti nagy kukánál szoktam kirázni, de általában valamennyire összeáll benne a por, így akár kézzel pár kupacban is kivehető belőle.

2017. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!