Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépeknél miért az éves...

Mosógépeknél miért az éves fogyasztás van ki írva, ahelyett, hogy az óránkénti felvett teljesítményt írnák ki?

Figyelt kérdés
Miből számolják ki az éves értéket? hány órára lebontva?
2018. jan. 2. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az is rá van írva.

Keresd meg a készüléken az adatlapját.

Amúgy azért írják rá, mert előírás.


Írj egy modellt, megmondom a keresett értéket.

2018. jan. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert valamiféle kabarisztikus úton kijött számot közölnek.

Lehet minden mosógépgyártó ugyanúgy számol.

Ami még igaz is lehet, de Te (sem) tudod, hogy jött ki.

Felvett teljesítményhez legfeljebb a maximumot írhatnák, az 2.2kW környéke, amikor fűt. De ez sem megy sokáig, csak amikor fűt, aztán már mást csinál, kevesebb teljesítményfelvétellel.

Úgyhogy bármit írnak jöhet a kérdés, mint itt is: mi is ez?

2018. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert az átlag ember nem tudja hogy mennyit fog fogyasztani az évben. Plusz ugye az óránkénti fogyasztás is változó, sokmindentől függ. Kidolgoztak egy pontos eljárást, és az aszerint kell feltüntetni az összehasonlítás érdekében.

Az óránkénti fogyasztás meg macerás lenne, mert ilyen program, olyan funkkció, amolyan terhelés mellett ez meg az jönne ki, így szerintem sokkal egyszerűbb számolni. Így csak beszorzom az eneriga árával, úgy pedig bonyolultabb lenne, pl ki kéne találnom hát átlagosan hány órát mosok egy évben, ami ugye változik évszakonként, és a gép fogyasztása sem egységes, rengeteg mindentől függhet a fejlett elektronikák miatt.


Hogy számolják?

[link]

2018. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit még ráírnak az energiahatékonysági adatok mellett az a villamoshálózat igénye, de ugye a lehetséges maximumot szokták írni. Nekünk pl talán 16 amperes áramkört "kér" a gép, és elosztót sem lenne szabad használni, de az idő nagyrészében ez nincs kihasználva. Nagyapám úgy gondolta nem kell annak .75mm^2 vezeték meg elfér azon más jelentős fogyasztó is, nem olyan sokra rá lehetett is újravezetékelni egy szakaszon :D


De az általában nem a fogyasztó, hanem a bekötést végző szakember feladata, azért nem írják rá nagybetűkkel, amíg az előbb magyarázott EU címke pedig az átlagembereknek szól.

2018. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Samsung WW70J5246FX/LE erről a mósógépről lenne szó. Alig találok 1-2 mosógépről teljes leírást. Persze azt értem, hogy tegyük fel ez pl 2000w-os lenne, ez az érték a maximális értéket, jelöli, de függ a programtól stb. Csak jó lenne ha kiírnák, részletezve, hogy ilyen olyan program mennyit eszik, és aszerint kiszámolnám, hogy ténylegesen kb menniyt etetnék meg vele. Elég sokat mosunk, így sokat lehetne spórolni a fogyasztását illetően. Kérdés kiírása után, találtam 1 oldalt ahol 0.46 kWh/ciklust írnak. Ez a max pl 100perces mosásra lenne értendő?
2018. jan. 2. 22:46
 6/12 A kérdező kommentje:
ahogy számolgatok Sima A vagy A+++ durván 10E-ft/év körüli összeget lehet megspórolni vele, heti 30 órai mosással.
2018. jan. 2. 22:56
 7/12 A kérdező kommentje:
plusz még a vízfogyasztás erre rájön.
2018. jan. 2. 23:00
 8/12 anonim ***** válasza:

"Kérdés kiírása után, találtam 1 oldalt ahol 0.46 kWh/ciklust írnak. Ez a max pl 100perces mosásra lenne értendő?"

Ott mit válaszoltak amikor megkérdezted?

2018. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az hogy egy ciklus mennyit fogyaszt, elég macerás lenne kiszámolgatni, mert ugye kevesebb ruha, kevesebb víz, kevesebb fűtés kell bele, könnyebb forgatni a dobot, bemenő víz hőmérséklete meg ilyenek. Az lenne a vége, hogy mindenki nézné a legkisebb számokat, aztán a gyártók meg olyan programokat tennének bele emiatt hogy a füled is ketté állna, csak hogy szebbeket lehessen ráírni :D
2018. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem én kérdeztem, hanem ez megvolt adva.
2018. jan. 3. 06:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!