Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire lehet gyakori (ill....

Mennyire lehet gyakori (ill. mekkora az indokoltsága annak), hogy egy fürdőszobában elhelyezett gázkazán elektromos csatlakozója //konnektor//a padláson van?

Figyelt kérdés
A kazántól a falon kívül, burkolt vezeték megy a padlásra, ott van bedugva egy deszkára srófozott kültéri konnektorba
2018. márc. 3. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, régi építésű házról van szó.


Szerintem eredetileg a padlásra akarták helyezni a kazánt (lehet, hogy eredetileg ott volt), de átépítéskor lekerült a fürdőszobába. Minél kevesebbet akartak rongálni a házon belül (legalábbis nekem úgy tűnik), ezért oldották meg így a bekötést.


Csak 1 db lukat kellett a fürdőszobába fúrni, nem kellett vésni, vakolni, csempézni nagy felületeket.


Költségspórolás lehetett a háttérben. Amennyiben a külső kábelezés/konnektor szigetelése és csövezése megfelelő, nincs semmi gond belőle.

2018. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!!! - 3 éve lett a gázkazán fűtés, akkor lett a vill. csatlakozás a padlásra téve, mert előtte konvektoros fűtés volt, ahhoz nem kellett villany. Ez az élettársam háza, én csak 1 éve vagyok itt, az előzményeket csak hírből tudom. A ház régi, de a fürdőszoba új (betongerendás), és azt érinti a fenti ügylet. Legfőbb ok szerintem az volt, hogy nem kellett vésni a falat (az Általad említett lehetséges okok közül) - hanem csak egy fúrás, és mehet falon kívül...

...Viszont áramszünet esetén komplikáltabb odavezetni a villanyt egy másik fázisból.... (ezért firtattam az egészet, egyébként számomra teljesen mindegy.......

2018. márc. 3. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!