Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért ragaszkodnak annyira a...

Miért ragaszkodnak annyira a klímaszerelők, hogy az általuk "forgalmazott" split klímát szereltesd fel velük?

Figyelt kérdés
Eddig akárkitől kértem árajánlatot beszerelésre, mindenki azt mondta, hogy a sajátját szeretné berakni, mert amiket boltban lehet kapni (Daewoo, Whirlpool), azok nem jók semmire. Ez tényleg így lenne, és mindenkinek 200 ezres készüléke van, amikor boltban elérhetőek már 95-100 ezer forintért is?

2018. ápr. 21. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben megkérdezed, hogy pontosan milyen típust szeretne berakni és elkezdel kutatni a neten, hogy most mi is a helyzet.
2018. ápr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mivel jelenleg a rendelet azt írja elő, hogy klímát csak akkor vehetsz, ha ELŐTTE a szerzel nyilatkozatot, hogy lesz aki felszereli, jelenleg a klímások előjegyzési naptárja kb szeptemberig televan.

Érthető, ha olyan masinákkal szeretne leginkább foglalkozni:

- amihez ért

- amivel van gyakorlata

- egy kis extrát is kap a gyártótól

2018. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem feltétlenül azért van ez, mert mondjuk amit én megveszek boltban az egy rakás ..., hanem mert neki egyszerűbb, ha ő hozza?
2018. ápr. 21. 09:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés. Szerbiában ugyanaz a típus, ami itthon mondjuk 100 ezer forint, körülbelül 30-35 ezer forinttal olcsóbb. Ott nem kell nyilatkozat az értékesítéshez, határon is be lehet hozni vámmentesen, ha 300 euro alatt van az ára (rengeteget behoznak, tapasztaltam). Na most ilyen esetben mi van? Nyilatkozatra nincs szükségem a vásárláshoz, mert ott nem kell, de mi van pl a garanciával? Gondolom nagyjából minden nevesebb gyártónak worldwide garanciája van, csak nem tudom a garancia érvényesítéséhez is kell-e az a tanúsítvány, vagy valami egyéb dokumentum, ami külföldön vásárolt készülék esetén nincs a birtokomban?
2018. ápr. 21. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy sanda gyanúm. Klímaszerelést OKJ tanfolyamon oktatnak és az ad egy klímaszerelői jogosítványt. Én is végzetem másfajta OKJ-s tanfolyamot (és megvan róla a lesújtó véleményem). Nyilván adott cégek támogatják ezeket a tanfolyamokat és a saját gyártmányuk felszerelését tanítják meg elsősorban a valójában műszaki ismeretanyaggal igen csak gyengén rendelkező tanfolyamosoknak. Így ők azt a gyártmányt fogják beszerelni, amit nekik megtanítottak egészen részletesen. Tudomásul kell venni, hogy ezek mind betanított munkák és nem a klasszikus értelemben vett szakmunkák (az oktatás egyértelműen ebbe az irányba mutat országos viszonylatban is), így leszünk lassan a félműveltek országa.
2018. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet ő olcsóbban szerzi be, és így azon is van haszna.


Nekem egyszer volt hogy egy opel astra-ba akartam hangszórót beszereltetni.


Na és mondják hogy csak úgy lehet ha ők veszik meg, ha én kiválasztom amit szeretnék, és én veszem meg, még akkor is ha az jó az autóba, na azt úgy nem lehet.


Amúgy vicces.

2018. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor már csak a külföldről behozott klíma lenne kérdéses. Ha jól tudom a garanciát a beszerelőn keresztül lehet érvényesíteni. Tehát megveszem külföldön, nyílván kapok garanciajegyet, beszereltetem, garanciajegy lepecsétel, és él a garancia, nem? És adott esetben mondjuk egy normális márka tekintetében gondolom mindenhol van garanciális szervíz háttér, és nem számít, hogy én nem Mo.-n vettem. Rosszul gondolom?
2018. ápr. 21. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom mekkora egy "gengszteripar" ez a klímázás apám.
2018. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik azzá tették. :)
2018. ápr. 21. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Mint klímás,azért saját gépet javaslom, mert ismerem. Van alkatrész hozzá akár másnapra. Noname olcsó gép, ha tönkremegy ki fogja az alkatrészt biztosítani? Cserélni lehet. Na ezen kell elgondolkodni. Olcsó gép, aztán csere ha baj van, vagy drágább de szervizháttérel renelkező
2018. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!