Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, ha ennyire ragaszkod...

Normális, ha ennyire ragaszkodnak egymáshoz az ikrek?

Figyelt kérdés

Iker lányaim vannak, jelenleg 22 évesek. Mindig is nagyon jó, összetartó testvérek voltak, olyan szinten egymásra hangolódva, hogy sokszor tényleg mintha egymás gondolatait is kitalálnák, és szavak nélkül értik egymást.

Mindig közös szobájuk volt, az egyetemen is egy kollégiumi szobában laktak, most közös albérletük van.

Mindkettőnek van párja, de az egyiknek kezd komolyra fordulni a dolog. Hétvégén mindkettőjükkel beszélgettem egy kicsit külön-külön.

Az egyik lányomat megkérdezte a barátja, hogy nem akarna-e összeköltözni vele, és nem tudja, mit tegyen. Szeretne a barátjával együtt élni, de nem tudna külön menni a testvérétől, nagyon hiányozna neki. A fiú viszont már nagyon szeretne kettesben lakni vele.

A másik lányom pedig azt mondta, tudja, hogy a testvére és a barátja fontolgatja a költözést. Ő örül neki, hogy ilyen boldogok együtt, és nem is akarja mondani neki, hogy retteg attól, hogy mi lesz, ha elköltözik. Egész életükben soha nem töltöttek egy napot sem külön, nyaralni, táborokba is mindig együtt jártak, el sem tudná képzelni, hogy egy napot is hogyan bírna ki a testvére nélkül.

Én persze nem mondtam el nekik, hogy a másik mit mondott, de látható, hogy mindketten félnek a különválástól, csak nem akarják ezzel a másikat befolyásolni.


Mennyire normális az ilyen szintű ragaszkodás, felnőtt egypetéjű ikreknél?

Elsősorban szintén ikres szülők, vagy olyanok válaszait várom akiknek van ikertestvére, de bárki írhat, akinek vannak értelmes gondolatai!



2018. jan. 22. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nincsenek iker családtagjaim, de szerintem teljesen normális, hogy így éreznek. Ettől még meg fog történni a dolog. Kicsit rossz lesz mindkettejüknek, de ez idővel csillapul. Az is normális, hogy te aggódsz és sajnálod őket. De szerintem itt nem tehetsz semmit, ezt ők maguk fogják megoldani. Rossz lesz látnod, hogy kicsit mindketten szenvednek majd, de túl fogják tenni magukat rajta. Az idő megoldja.
2018. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Az egyik barátnőm apjának van ikertestvére. Ők úgy oldották meg, hogy egy ikerházban élnek, mindenki a saját feleségével, gyerekeivel, de mégis nagyon közel egymáshoz.
2018. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem rendben van.mi kétpeteju ikrek vagyunk és kb semmiben sem hasonlítunk messze is lakunk egymástól most már, régen sem jártunk soha egy suliba sem és nem is igazán voltunk/vagyunk jóban sajnos ez a család hibája főleg.szerintem a te eseted teljesen normális, az enyem meg olyan elfuserált.


lényeg az hogy nincs gond, szerintem oldják meg valahogy úgy ha lehet hogy elég közel maradjanak egymáshoz (egy háztömb vagy egy utca stb).akkor könnyebb lesz.:)


21 F

2018. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Azért ennyire nincs rendben.


Okés, tesók, szorosabb a kapcsolat. Nekem is van jópár iker ismerősöm, de nincsenek állandóan egymás seggében.

Ha találkoznak, persze, sokszor napokat elbeszélgetnek szünet nélkül, de felnőtt emberek!, akik élik az életüket.


Szép-szép, hogy ennyire ragaszkodóak a lányaid, de ideje lenne önállóan is megtanulniuk élni.

2018. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%
Szerintem ez elképesztően aranyos, hogy ennyire tudnak egymásra számítani 22 évesen is, mert én az iker ismerőseimen sajnos azt vezek èszre hogy 13-15 éves korban "különválnak". De az lenne a legjobb ha mostmár a külön költöznének, ezt ugyanis nem lehet örökké így csinálni.
2018. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ilyenek az én iker rokonaim is. Két 30-as nő és egymás szomszédai, de mindent együtt csinálnak odahaza. Csodálom a férjeiket, hogy milyen türelmesek.
2018. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

jaj ez annyira cuki, ne haragudj, de ez annyira jó érzés lehet ^_^ bárcsak nekem is lenne ikrem *_*


szerintem teljesen normális, főleg h a másik kifejezetten örül a testvére boldogságának. ennél szebb szerintem nincsen. :)))

2018. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor az jutott eszembe, hogy milyen szerencses, szep csaladod van. Jofejnek tuno anyuka vagy, a csaladtagok kozott szintiszta szeretet van, milyen ritka ez, keves csalad el ilyen szeretetben. De aztan az is eszembe jutott, hogy vajon nem ilyen gorcsos egymasba kapaszkodas-e ez a lanyok reszerol. Egymasra utaltsag, "tesofugges", szorongas? Nem tudom, a leirtakbol nem tudom megitelni ezt.

Mindenesetre szivmelengeto volt olvasni a csaladodrol.

2018. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen,kivételesen szerencsésnek mondhatom magam, elnézve a körülöttünk lévő családokat, hogy nálunk megvan a családi összetartás és szeretet.

A lányok kiskoruktól kezdve imádják egymást. Ovisként még egy ágyban, egymás kezét fogva aludtak el esténként. 10 éves koruk körül felajánlottuk nekik, hogy kaphatnak külön szobát, de nem akarták, így csak némileg kettéválasztottuk, hogy mindkettőnek meglegyen a külön kis birodalma, de mégis egy légtérben. Este villanyoltás után még sokszor hallottam, hogy suttogva beszélgetnek.

Már gyerekként is eldöntötték azt, amit itt is az egyik válaszoló írt, hogy majd egymás szomszédai lesznek, ha családjuk lesz. Így sosem lesznek messze egymástól.

Valóban nekem is megfordult a fejemben, hogy talán kezd már kicsit túl szoros lenni ez a kötelék, és próbálgathatnák a szárnyaikat külön-külön is.

A legújabb fejlemény az üggyel kapcsolatban, hogy megpróbál a pár olyan helyen albérletet találni, hogy a közelbe költözhessen a másik lányom is. Persze már mondtam neki, hogy próbáljon majd meg ne mindig rajtuk lógni. Szerencsére neki is van párja, remélem, hogy ők is össze akarnak költözni. Így nem aggódnék érte annyira, hogy hogyan viseli, hiszen nem lenne egyedül.

2018. jan. 26. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta, kérdező?
2019. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!