Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Samsung WF0508NXGW mosógép...

HMD kérdése:

Samsung WF0508NXGW mosógép nem viszi végig a programot. Vagy már az elején elakad, vagy később, pl. centrifugálásnál. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Normál esetben így kellene működnie: miután elindítom a kiválasztott programot, elkezdi beengedni (vagy éppen kiengedni, a centrifuga programnál) a vizet pár másodpercig -> eggyel (vagy kettővel) csökken a kijelzett, hátramaradó idő -> újra bekapcsol a víz -> indul a dob forgása valamelyik irányba.

Néhány napja jelentkezett az a hiba, hogy ilyenkor nem kezdi el tekerni a dobot, hanem ott megáll a víz be-, ill. kiengedése és visszaugrik a program elejére. Ha úgy hagyom, akkor néhány perc múlva újra próbálkozik. Kb. a harmadik, sikertelen próbálkozásnál kidobja a "3E" hibakódot, ami ugye a "Motor nem forog" hiba kódja. Az egyik, háztartási gépekkel foglalkozó oldalon azt olvastam, hogy ennek a hibának többféle oka lehet (meglepő módon...).

Amik szerintem szóba jöhetnének:

- forgásjeladó (tacho-generátor) - egyben van, jól van rögzítve, jók a csatlakozásai

- vezérlő panel - nem látok rajta semmi kiégést, max. némelyik alkatrészen gumipor a bordásszíjról

- motor szénkefe - megnéztem, de nincs szétkopva, a foglalata és a csatlakozása is jó mindkettőnek

- indító kondenzátor (bár ilyet nem találtam benne, lehet, hogy nincs is, de a zajszűrő kondi hibájának szerintem más következménye lenne)

A szivattyú meghibásodása, kifolyócső eltömődése, hibás ajtózár, rossz csapágyak, hibás nyomáskapcsoló itt biztos, hogy nem játszik, mert akkor vagy el sem indítaná a programot, vagy menne, csak hangos lenne, tehát ezek ki vannak zárva, itt egyértelműen a motor indításánál lép fel a hiba.

Tehát ami valóban hiba lehet, az szerintem a forgásjeladó, esetleg a szénkefék vannak elöregedve. De mivel valamikor elindítja a motort, tehát néha végig megy a program, néha már az elején megáll, néha meg csak később a program közepén áll meg, de tök random módon, ezért még érthetetlenebb számomra a jelenség. Szóval ezért gyanakszom a rossz jeladóra, vagy az elöregedett, kontakthibás szénkefékre (bár ez elég valószínűtlennek tűnik).

Tudna nekem ebben valaki segíteni? Mert szerelőt nem akarok ehhez hívni, mert lehet, hogy annyiból lehetne venni egy új gépet, ez meg annyira azért nem rossz, hogy cserés legyen, csak ilyen kisebb hibája lehet. Viszont mosni meg muszáj, mert az ugye az alapvető higiénia részét képezi.

Előre is köszi a válaszokat.



2018. máj. 13. 17:48
 1/1 Empi3 válasza:
Szia! Ugyan ez a probléma jelentkezik nálam is, ugyan ezekkel a tünetekkel. Esetleg lett megoldás így sok év távlatából?
2021. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!