Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Energolux mosógép tisztítása?

ChaserHUN kérdése:

Energolux mosógép tisztítása?

Figyelt kérdés
Van egy régi energolux mosógépünk. A régi öblítő (coccolino) az adagoló tartályban vastagon le volt rakódva, mióta váltottam újra, elkezdett lejönni, a többit kipucoltam kis fogkefével. Viszont gyanítom, hogy a mosógépen belül is vannak egyéb lerakódások, oda nem való dolgok. Mivel érdemes a nem kívánatos szennyeződéseket eltávolítani? Nyilván tudom, a legjobb lenne szétszedni, de azt most nem vállalom be. Olvastam ilyesmiket, hogy trisóval meg ecettel 90 fokos mosáson. Ezeket be szabad tölteni az adagoló tartályba?

2018. júl. 27. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan az öblítőszer útvonalát szeretnéd tisztítani, vagy az egész gép vízkövességét?

Öblítőszert lúg (hipó) oldja elvileg, trisó is, bár azt nem szoktam használni, ezért annyira nem ismerem.

Vízkőre kell a sav.

Valamikor az Energomatba tettem sósavat, de kicsit erősre sikerült, vagy túl sokáig hagytam állni is, mert a fényes forgódob kicsit foltos lett, ami a működést ugyan nem befolyásolja, csak bosszantó volt.

De azt nem az adagolótartályba, hanem előbb feltölteni vízzel a gépet, utána bele a vízbe. Fontosak az arányok, hogy túl erős se legyen.

Háztartási ecet vagy ecetsav nem erős, viszont elég gyenge is, ami a másik gond lehet.

2018. júl. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első körben az öblítő útvonalát, mert az volt nagyon csúnya. Mosókapszulát használok, úgyhogy a mosószer adagoló az tiszta.

Többi részre nem látok be, hogy mennyire vízköves, de mondjuk az egész gépre ráférne szerintem a tisztítás.

[link]

Ezt pl. bele lehet önteni az öblítő adagolóba is? Aztán mondjuk 90 fokos mosást elindítani?

2018. júl. 27. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Ecet és 1 zacskó szódabikarbóna az öblítő helyére,ecet 20%-os lehetőleg.
2018. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90fokos min másfél órás programot inditasz és kipucolja az adagolót és a Vízkövet lerakódásokat
2018. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leírás szerint egy részét manuális tisztításhoz lehet használni, többit a mosószer-adagolóba kellene, de a tiéd is gondolom csak por fogadására alkalmas, ami nem probléma.

El kell indítani a 60°C mosást, majd amikor feltöltötte vízzel, kinyitod a tetőt és beöntöd a dobra.

90°C-os programot nem ajánlanám, mert vagy túl erős lesz a reakció, vagy romlik a hatásfok, ez már vegyészkérdés, most mellékes.



-----------------------------------------------------

"A flakont tartalmát felülről a második jelölőcsíkig öntse ki egy edénybe és kb. 4 liter meleg vízzel keverje el. 30 percig áztassa a mosógép mosószer-adagolóját a tisztítószeres vízben, majd törölje szárazra és helyezze vissza a gépbe. Szükség szerint egy kevés tisztítószert öntsön egy kendőre és tisztítsa meg vele a mosógép ajtajának üvegét és gumírozott részét. Hagyja rövid ideig hatni, majd nedves ronggyal törölje le.

A maradék tisztító folyadékot öntse a mosószer-adagolóba majd mosószer nélkül, üres dobbal indítson el egy programot min. 60°C-on, előmosás nélkül. Évente 2-3 alkalommal végezze el a tisztítást."

2018. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!