Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 300/600 wattos (nem szinuszos)...

300/600 wattos (nem szinuszos) autós inverterrel lehet-e üzemeltetni normál,230v-os hálózati forrasztó pákát?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 08:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a normál páka csak egy fűtőbetétből áll, annak mindegy a jelalak, csak átlagértékben ne fűtse túl. Ugyanaz, mintha izzólámpát tennél rá.
2018. aug. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne kísérletezz vele. Kicsi az esélye hogy működni fog, és ha nem akkor vagy az invertered, vagy a pákád fog "elszállni"! (váltó vagy egyen, frekvencia, jelalak, amplitúdó, Ezek mind számítanak!)
2018. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

#2 vagyok

"normál páka csak egy fűtőbetétből áll"

Ami nem 220-at kap!

A régi fajta "lámpás" pedig trafóról kapja, ami megint csak nem jó ötlet!

2018. aug. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha az inverter kimeneti effektív feszültsége maximum 230 Volt, akkor arról békebeli trafós pákát szinte minden bizonnyal lehet használni. Azokat (mint mindent) szinuszos áramforrásra tervezik, négyszögjelről hajtva kicsit jobban fel fog mágneseződni ami annyit fog eredményezni hogy jobban fog melegedni maga a trafó.
2018. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ami nem 220-at kap!"

Van olyan, ami annyit kap.

A "normál páka" nem egy konkrét definíció, de elsőre nekem is az egy darab fűtőbetétre épülő, minden szabályzást nélkülöző cucc jutott eszembe. Az pedig mehet róla.

2018. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szóval, Kérdező. Milyen is az a "normál páka"?
2018. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ami nem 220-at kap!"


Te miről beszélsz ilyenkor, 220 V-os páka is elbírja a 230 V-ot.


A nem szinuszos invertereket pont úgy lövik be, hogy a kimeneti jel effektív értéke a hálózattal egyenértékű szinten működtesse az ohmos terheléseket, izzólámpákat, fűtőbetéteket. Ennyi erővel izzólámpát sem szabad rátenni szerinted? Gondolkozz:


[link]


"(váltó vagy egyen, frekvencia, jelalak, amplitúdó, Ezek mind számítanak!)"


Ne viccelj, akkor triac fázishasítóval sem lehetne szabályozni a pákát sem, izzót sem. Ja, de pont azokhoz ideális, mert izzónál közömbös a jelalak.


"A régi fajta "lámpás" pedig trafóról kapja, ami megint csak nem jó ötlet!"


Ezen lehetne vitatkozni, hogy melyik volt régebben, bádogospáka is hamarabb volt szerintem, meg az öreg Minifor is elég régen volt már. De a trafós és egyéb pákákra csak később akartam rátérni.

Nem véletlenül fixáltam az első hozzászólásom csak egyfajta pákára.

2018. aug. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#2 #3-t nyugodtan hagyd figyelmen kívül, nem tudja mit beszél.

Egy hálózati páka (ha csak nem bádogosok által használt dögről van szó) max. 100-150 wattos, azt meg elbírja az inverter.

Amúgy az inverter hiába 300 wattos, egy autós szivargyújtó aljzat általában 15 amperre van biztosítva, 180 wattnál nagyobb teljesítmény nem szedhető ki belőle, mert kiolvad a biztosíték.

2018. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Régimódi 220-most már 230V-ra közvetlenül csatlakoztatható pákáról van szó, sajna nem tudom hány wattos a fűtő betétje, még apámtól örököltem, de gondolom 150W-nál nem lehet nagyobb, még az autó szivargyújtójából is mehetne.Az egyik bolt azt mondta, hogy működni fog az inverterről, a másik pedig azt, hogy nem.
2018. aug. 16. 10:12
 10/20 A kérdező kommentje:
Ja és nem bádogos páka, finom elektronikai forrasztásokat szoktam végezni vele.Gondolkodtam egy 12V-os szivargyújtós csatlakozású pákáról is, de ahhoz mindenképpen kéne hosszabítót is vásárolni, másrészt egy ilyen invertert sokkal több célra fel lehetne használni egy autóban.
2018. aug. 16. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!