Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vízszűrő berendezés van...

Vízszűrő berendezés van felszerelve a konyhai csap mellé. Amiből jön a szűrt víz mindég olyan kék színű vízkő szerű van a kis csapon kőrbe. Ez a réz béléstől van? A réz úgy tudom nem egészséges. Tud erről valaki információt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
a miénkkel ilyen soha nem fordult elő. mikor cseréltél benne szűrőt? én kihívnám a cég emberét, gondolom volt valaki, aki felszerelte, vagy valami szakemberük...a réz azért van a csőben, mert fertőtlenít, de ott már vízköves sem lehet elméletileg.
2011. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nálunk a férjem szerelte fel, utmutató alapján nem cseréltünk szűrőt még, mert azt mondták, ha kevés vizet használunk róla, akkor nem kell sűrűn. Már megvettük az új szűrőt. 8 hónapja használjuk és napi3 l víz fogy kb el.
2011. aug. 4. 22:27
 3/6 anonim válasza:
100%

Azt nem tudom, mi lehet a lerakódás, de mindenképpen nagyon rosszul hangzik. Ha réz, ha más, és nem a szűrőt, hanem a víztisztítót cserélném le!

Egyébként az, hogy ha keveset használjuk a szűrőt, ritkán kell a betétet cserélni, egy nagyon veszélyes tévhit!

Pont akkor nyálkásodik el a szűrő aktív felülete, ha sokat pang a víz a szűrőházba. Pont ezért van a legmodernebb víztisztítókban vezérelt szűrőöblítés. Ráadásul nem csak, hogy nem szűr semmit ki a vízből a szűrő, ez a nyálka olyan baktériumtelep, ami igen veszélyes mérgeket termel. Pici gyereknek akár halálos is lehet.

A neves szűrőgyártók a szűrőket ezüstözéssel is meg tudják védeni, az olcsó utánzatoknál ez többet árt, mint használ. Azonban vigyázat! Az ezüstözés csak a szűrőt védi a nyálkásodástól, a vizet nem fertőtleníti! Arra a baktériumszűrő vagy az UV lámpa való, persze ezeknél is csak a minőségi típus elég eredményes.

2011. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Most leszereltük és elvittük a boltba. Azt mondták megjavítják, vagy kicserélik. Egyébként ez 26000 Ft-os szűrő. Biztos vannak komolyabbak is. Nem tudom milyen tipust lehetne venni nem túl drágán.
2011. okt. 11. 22:00
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem abban a 26.000 Ft-ban nagyobb részt képvisel a bolt fenntartása, meg az eladók munkabére, mint maga a szűrő. Egy élelmiszerboltban simán el lehet költeni 26.000 Ft-ot akár egy hétvégi nagybevásárlás alkalmával is, viszont víztisztítót biztos, hogy nem vesz minden héten az ember, ezért az árrésnek is sokkal nagyobbnak kell lennie, ha el akarja tartani a boltot. Valószínű, hogy egy vízkezelő cégnél sokkal jobbat is lehet kapni ezért az árért, mint a kereskedőknél.

Aktívszenes szűrőket a minősítő szervezetek szerint a legnagyobb fajlagos kapacitással, legmagasabb hatékonysággal az amerikai Calgon Carbon cég gyártja, így az ezüstözött szűrőket is. Akinél a kútvizet vizsgáltattam, ezek nagyon jó áron vannak, és ugyan az a gyártója, mint a Magma Silver víztisztítóé. Ez pedig ma a legjobb minőségű és hatékonyságú háztartási víztisztító. A Calgon szén köré épülő víztisztítókat 25.000-37.000 +fa áron ajánlja. Gondolom a 37 ezresbe van a baktériumszűrés is. Akármilyen géphez hasonlítjuk is, ez igen jó ár!

[link]

2011. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a fáradtságot. Ez tényleg nem drága. Le fogom cserélni a jelenlegit.
2011. okt. 14. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!