Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 13 liter vizet fogyasztó...

13 liter vizet fogyasztó Miele, vagy 10 litert fogyasztó Bosh/Siemens mosogatógépet lenne érdemesebb venni? Szerintetek mennyit lehet adni ezekre a papíron szereplő értékekre?

Figyelt kérdés

(Ugyanabban az árban vannak, de mivel a Miele, amit láttam, valami régebbi típus lehet, névlegesen kicsit több vizet és több áramot is fogyaszt. Amúgy újonnan venném meg)


Csóró vagyok, nagyon számítanak a közüzemi számlák is és a mosogatógép megbízhatósága is (ne kelljen kidobni 3 év múlva, mert nem lesz pénzem újra). Ez lesz az egyetlen nagyértékű kütyü a lakásban, szeretnék jól dönteni. :-)


Köszi, ha válaszoltok.


2010. jún. 23. 10:54
 1/3 anonim válasza:
Érdekesen vagy csóró, ha futja Miele-re. Egyébként a gyári adat tuti biztos. A valóságban azért nem annyi lesz a fogyasztás, mert azt egy adott programnál mérik. Ha olyan programot indítasz, ami hosszabb ideig tart, vagy az erősen szennyezet edényekhez van, akkor a vízfogyasztás is nagyobb lesz.
2010. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:-) Köszi a választ.

Amúgy tényleg csóró vagyok, na jó, nem éhezem, meg ilyenek, de kétszer is meg kell gondolnom, mire költök. És a Miele-nek mindig van egy típusa, amit jóval olcsóbban ad, gondolom, valami régi, kifutó, vagy lebutított változat lehet.

De végül Boscht vettem, mert 50.000 Ft-tal olcsóbb volt, és a papírja szerint jóval kevesebbet fogyaszt, mint az a nagyon-nagyon akciós Miele. Aztán majd kiderül, hogy jól döntöttem-e. Egyelőre működik. Bár nem mindig vagyok maximálisan megelégedve a munkájával, azért sokkal jobb, mint kézzel mosogatni.

2010. dec. 6. 08:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg vagy elégedve még a Boschal? Amúgy első, én otthon azt tanultam, hogy ahhoz szegények vagyunk, hogy szart vegyünk. Mi mindenből drágát vettünk, de csak egyszer. Az ismerősök meg akik szörnyülködtek, hogy minek rá annyit költeni, párat elhasználtak addig míg a mieinknek semmi baja sem volt. Igazából minden, amit cserélünk, vagy azért van cserélve, mert megunjuk (pl. tűzely) vagy ha azért, mert elromlott akkor már biztos, hogy 18-20 éves. :)
2014. júl. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!