Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babámat mi szerint...

Tápszeres babámat mi szerint etessem? Dobozon szereplő utasítást, vagy a súly*150/etetések száma?

Figyelt kérdés
Beba sensitive-t eszik, 5 hetes. Doboz szerint napi ötször 150 ml-t kell ennie, a képlet szerint 130 ml-t. Első esetben a napi adag összesen ugye 750 ml, második esetben pedig 650 ml. Melyiket vegyem alapul? Nagyon nem szeretném túletetni. Első 3 hétben fejtem neki, de sajnos elkezdett apadni, így egy hete pótoltam, most pedig már csak tápszert kap, ezért vagyok tanácstalan. 1 hónap alatt majdnem egy kilót hízott - pedig akkor gyakorlatilag csak anyatejet kapott.
2011. okt. 16. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyit amennyit enni szeretne a babád:o)))
2011. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

semmi baj

1 lényeg ne a doboz és ne a képlet szerint etesd

az csak egy irány elv

a baba annyit egyen amennyit szeretne és amikor éhes lesz

nekem is tápszeres a babám sok helyen megkaptam már h nem lehet igény szerint etetni tápszerrel a gyereket

de lám nekem sikerült

mindig annyit evet és akkor mikor éhes volt és mikor ö szerette volna

szépen be is áll rendszerbe hamar és sokkal kevesebbet sírt mint ha betartom a dobozt vagy a 3 órás etetést

gyönyörűen hízott mindig mosolygós volt pont úgy mint a két nagyobb (ők anyatejesek voltak)


a kicsi soha nem ette meg azt a mennyiséget amit kellet volna 1 hónaposan alig 520-540 ml volt a napi adagja


tanács készíts neki 120ml és azzal kínáld meg

és egy 5 hetes baba nem 5x hanem sokkal többször eszik még !!!

sőt lehet h elég neki a 70-90 ml is csak mondjuk 6-8 x fog enni egy nap

2011. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne figyeld azt ami a dobozon van, az az átlag. Ikerbabáim majdnem 2hónappal korábban jöttek és 3hónaposan még csak 60-70ml-t ettek 3óránként, hiába készítettem többet, az egyik nem ette meg a másik befalta aztán az összes visszajött. A doki azt mondta, hogy ha a baba nem fogy nagyon ,vagy egyáltalán , akkor nem kell beletuszkolni a tejet. Mi mondjuk még ígyis szépen híztunk. :D Szerintem mindig 30al emeld az adagot, fogod látni hogy megissza e mind, ha igen akkor a legközelebbinel megint 30al többet és ha látod, hogy azt már nem issza meg akkor inkább ne erőltesd. Mert a pici ugyis annyit eszik amennyi neki jólesik, :D
2011. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki fogod tapasztalni, mennyi kell neki. Próbáld azért kb 3 óránként kínálni. Kiismered majd az igényeit.
2011. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!