Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit lehet tenni ha a felül...

Mit lehet tenni ha a felül töltős mosógép dobja és a mosógép közé becsúszik egy női betét?

Figyelt kérdés
A hattérsztorit nem írnám le, tipikus Murphy törvénye. Az biztos hogy így mosni nem tudunk. Mit lehet ilyen esetben tenni? A betét jelenleg ha minden igaz a dob alsó része és a mosógép váza alján van.

2018. okt. 13. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A dob belsejében lévő műanyag keverőlapátot egy csavarhúzóval kiveszed, ehhez ugyebár át kell forgatni, hogy a csavar kifelé legyen.

Utána visszaforgatod és a lapát alatti résen keresztül kipiszkálod az "illetéktelen" tárgyat.

Utána szakszerűen visszarakod, de fokozottan ügyelj, hogy a csavar ne essen bele!

Ehhez először a csavart kell betenni a lapátba (még távol a géptől, nehogy beleessen), utána az ovális lyukon beakasztani, csavart kellően szorosra húzni.

Ha olyan a konstrukció, ahogy feltételezem.

2018. okt. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
javaslom, hogy hívj szerelőt! A felūltöltős mosógép egyik (majdnem ehyetlen) hátránya az, hogy olykor a dob mellé tud esni ez-az és ahhoz meg kell bontani a gépet. Azt pedig célszerű, ha szakember végzi.
2018. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gép megbontása, dob kiemelése olyan nagy munka, amit szerintem helyszínen nem is érdemes csinálni, pláne szűk helyen kínlódni egy darabjaira robbantott géppel, órákra berendezkedni egy lakásban a szerelőnek.

Legtöbb esetben nincs is értelme, a szerelők sem hülyék, hogy feleslegesen szívassák magukat.

Az oldalra becsúszott zoknit is odébb lehet piszkálni a lyukakon keresztül beszurkálva, forgatva, ügyeskedve, míg lemegy az aljára.

Utána pedig ld. a #1 válaszom.

Miután a gyártók sem hülyék ennyire (rövid életre terveznek, még arra is van eszük), már az öreg Energomat is fel volt készítve ilyen balesetekre, ami a leírt módon hárítható.

Én magam is jártam így, megcsináltam pár perc alatt.

Természetesen, fakezű emberek ne vágjanak bele még ilyen egyszerű munkákba sem.

2018. okt. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Illetve jobban belegondolva, nem kell a dobot kiemelni, "csak" a felső részt leszerelni, de az is elég nagy munka.
2018. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megoldódott!

A dob alján volt egy lecsavarható rész, azon keresztül kiszedtük a betétet.

2018. okt. 15. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!