Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cpu hűtő ventillátor RPM...

Cpu hűtő ventillátor RPM szint csökkentése szoftveresen lehetséges?

Figyelt kérdés

4400 RPM el megy most a ventillátor és iszonyúan hangos.

Nem lehet valami programmal lejjebb venni ezt, hogy a zaj is megszűnjön?



2018. ápr. 22. 00:23
1 2
 1/11 anonim válasza:

Igen, lehet, én ezt a progit ismerem erre a célra (biztos van még más is):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. ápr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
2018. ápr. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hőfokot sem árt nézni mellé, mert ha azért pörög szerencsétlen hűtő ennyivel hogy 70-80 fok alá szorítsa a procit, akkor javallott venni valami combosabb hűtőt ami képes halkan is lehűteni a procit.
2018. ápr. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ajánlom ezeket a fórumtopicokat is: [link]
2018. ápr. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fantom83 ***** válasza:

Teljesen igaza van 3/4-nek!

Valami van! Szerintem újra kellene pasztázni MX-2,MX-4 -el.

Gyári AMD hűtőd van,mikor volt pasztázva,és mivel,milyen processzorod van?

A fordulat számon kívül semmi infót nem adtál.


Ha tényleg magas a hőfok,és vissza fogod a fordulatot,nézhetsz magadnak új processzort,esetleg ha ne ,méri meg venni,akkor alaplapot,és ramot is,mert valami meg fogja magát adni a gépben...

2018. ápr. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezelőtt jól működött a ventilátor, de kihúztam az alaplapból, majd ismét be (mert kitakarítottam) és most valamiért túl gyorsan pörög. A speedfan nevű program nem segített, mindent megpróbáltam. A CPU 40-50 fok körül van. Pasztázva nagyjából 1.5 éve volt.
2018. ápr. 22. 13:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és a hűtőt nem vettem le, mert éppen nincs pasztám, szóval csak a tetejéről meg az oldalairól szedtem le a port.
2018. ápr. 22. 13:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó helyre dugtad vissza? A processzor hűtők PWM vezéreltek, nézd meg, hogy 4 tüskés csatlakozóhoz csatlakoztattad. Ha csak 3 tüskéshez, szerintem úgy is tud műkődni, de akkor nincs szabályozva, hanem csak pörög mint a szélvész.
2018. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fantom83 ***** válasza:

Amúgy akkor éppen itt az ideje a pasztázásnak is...

Én átlag évente pasztázok,de van h fél év múlva,ha gyanús a hőfok. (NoName pasztáról van szó)

2018. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8. Igen, biztos, hogy jó helyre dugtam vissza. 100%


9. Én úgy tudom általában 2-2,5 évente szokták pasztázni és nem hiszem, hogy egyik percben (halkan,) rendesen működött, letakarítom a tetejéről a port majd visszadugom és már rossz a paszta, hiszen semmi oka nem volt rá.

2018. ápr. 24. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!