Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépet és szárítógépet egy...

Mosógépet és szárítógépet egy elosztóval használni?

Figyelt kérdés
Szárítógépet szeretnék venni, amit a meglévő mosógép fölé helyeznék el, viszont csak egy dugalj van a fürdőben. Azt hallottam, hogy főleg a mosógép miatt nem szabad elosztót/hosszabbítót használni.

2018. nov. 13. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlanám. Sok a felesleges kontakt, ami melegedéshez fog vezetni. Ezen kívül az áram tűrésre sem árt oda figyelni, ha nem akarod beégetni a konnektort! Szerintem cseréld ki iker-konnektorra a meglévőt, feltéve hogy a bejövő szál terhelhetősége megengedi a két gép együttes áramerősségét. Az iker-konnektornak is csak egy "alja" van ugyanúgy mint az egyszeres dugaljnak, de két konnektor része. Egy az egyben kicserélhető.
2018. nov. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Főleg mosó vagy főleg szárító, nem ez a lényeg, mert amikor a mosógép is bekapcsol fűtésre, meg a szárító is, mindkettő max. áramot fog felvenni, ami még a falban futó vezetéket is elég jól megterheli, együttesen.

Ezért rendesen oda kell figyelni egy jó minőségű kettős konnektor felszerelésére, szakszerű bekötésére.

2018. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Konnektort kicserélni duplásra, a vezetékezését meg 16A-re. Villanyreszelő csinálja, ne józsibácsi, vagy pistike.
2019. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

3-as!


Villanyreszelő nem lehet józsibácsi, vagy pistike?

2019. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem villanyreszelő az egy érdekes szakma, mert olyanról még nem hallottam.


Villanyszerelőről már igen.

2019. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!