Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi az a telepcsere laptopon?...

Mi az a telepcsere laptopon? Az adatok rajta maradnak?

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Akkumulatorcsere.


Ha nagyon izgulsz, szolj a boltban hogy neked nagyon fontosak az adataid es az akkuval egyutt nehogy kidobjak oket a bitvodorbe.

2019. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Gombelem csere. Az alaplapon van egy lítium gombelem, amely energiája által tartja meg a BIOS a beállításokat, az órát és dátumot, stb. Ezt pár évente cserélni kell. Nincsenek veszélyben az adataid.
2019. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Az elem nem telep.

Telepnek mindig a több cellából álló csomagokat nevezzük.

2019. jan. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Már hogy ne lenne. Zsebtelep kifejezést hallottad már? Látszik, hogy még csak egy kisgyerek vagy! Nem is éltél még, amikor mi még ezt a szót használtuk az elemekre.
2019. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
A zsebtelep 3 sorbakötött elemből áll ezért ez az elnevezés, nyugodtan vissza lehet venni a kisgyerekezésből. Az akku pedig akku, az nem telep. Egy laptopban nem szokott lenni "telep". Van benne egy elem, meg egy akku. Legfeljebb tippelni lehet, " mire gondolt a költő".
2019. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Tulajdonképpen meg mindegy, adatvesztést nem okoz egyik cseréje sem.
2019. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondjál is valamit, szavazómester.
2019. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

# 4


De vicces valaki, ezt már a 70-es években is így tanították fizikaórán, hogy a telep több cellából áll.

Klasszikusan az "anódtelep" is például elemekből állt, de teljesen mindegy, hogy akku vagy elem. Aki még nem hallotta az


akkumulátortelep


kifejezést, talán valami más világban él. A laptopakku is telep, a magyar Windowsban is így nevezik, ez tény.

Persze, időközben elterjedtek ilyen parasztos elnevezések is, mint pack például. De ha nem lennének ilyen angolos ostoba gyökér majmolások, akkor telep lenne a tisztességes magyar neve.


Galvánelemet talán hamarabb raktam össze egy befőttes üvegben, mint ahogy tanultunk róla.

Zsebtelepes butaságodra reagálni méltóságon aluli, ha eszembe jut nagyanyám lapos zseblámpája, vagy elektronikai kísérletek áramkörökkel (aminek laposelem volt a tápja) vagy a szervizben töltött évek, laposelemmel gumizott Sokolok, amiket méterre javítottam akkoriban.

Pl. egyszerre megjavítottam 1 méter zsebrádiót (lapjával pakolva természetesen).

De nem ismerem az elemeket, szerinted.


Az pedig, hogy neked volt pofád egy több évtizedes tapasztalattal bíró szakember válaszát leminősíteni (aki zsebteleppel a kezében nőtt fel), tényleg kimeríti a sötét butaság fogalmát.

2019. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a HASZNOS válaszokat. Szóval azt írja ki már elég rég h javasolt a telepcsere. A lényeg, hogy ezt megcsinaljak nekem egy szervizben adatvesztes nélkül?
2019. jan. 27. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

Igen, abban mind egyetértünk szerintem, hogy ez nem okoz adatvesztést.


Szóval a több különálló akkuból épített cucc is telep. Részemről örülök, hogy pontosítva lett amit írtam, köszönöm.

2019. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!