Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Árukeresőn olvastam eszpresszó...

Árukeresőn olvastam eszpresszó kávéfőzőkről véleményeket, néhány alá valaki azt írta, hogy felrobbant a kávéfőző. Ezek csak szórakoznak, vagy ilyen tényleg megtörténhet?

Figyelt kérdés
Jellemzően olcsó gépek alá írták, például Hausmeister, Momert márkájúak.
2019. márc. 9. 19:05
 1/5 repulo ***** válasza:

Gondolom, azt nem írta hozzá a kedves vásárló, hogy neki mekkora szerepe volt az esetleges robbanásban.

Nekem most Szarvasi van, korábban volt Momert Capriccio, meg valami olasz is, annak már nem emlékszem a márkájára. Egyik sem robbant fel 15 év alatt, ami utoljára beleállt a plafonon lévő gipszkartonba, az kotyogó volt. :-)

2019. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:

Mindegyikben kellene hogy legyen biztonsági szelep.

De ha nincs attól még nem feltétlenül robban fel, mert ahhoz két dolognak kell összejönni.

Az egyik hogy ne legyen biztonsági szelep vagy az ne legyen működőképes. A másik hogy elduguljon a kifolyó.

2019. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zzzoli ***** válasza:

A felhasználók sok esetben nem tudnak robbanás meg robbanás között különbséget tenni.

Ezeknél a legtöbb esetben az a robbanás, hogy a csavaros kupakja lerepül a gőznyomástól, ami egyébként egy rugós tányér, ez véd a túlnyomás ellen.

Előfordulhat hogy letapad, meg eldugul a csöve is és olyankor történhet ilyen.

Megfelelő karbantartás melle ilyen nem fordul elő.

2019. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs takarítva és eldugul a szűrő vagy a kifolyó cső akkor feltud robbanni.
2019. márc. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

"eldugul a szűrő vagy a kifolyó cső "


A biztonsági szelep meg vajonmiii... igaz?

2019. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!