Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűtést mikor ajánlott bekapcso...

Fűtést mikor ajánlott bekapcsolni legkorábban?

Figyelt kérdés
2.0 dízelem van, de a fűtést csak akkor kapcsolom be, miután eléri az üzemi hőfokot. Van, aki egyből hideg indításnál be is kapcsolja. Meddig érdemes várni vele és miért?

2018. dec. 5. 23:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ugyan benzines van,de rögtön indítás után nyomatom a szélvédőre hogy lássak is kifelé valamit
2018. dec. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egyből bekapcsolom a fűtést. Nem szeretem a szélvédőt kapargatni, mert karcos lesz. A szellőzést belső keringetésre, a hőfokot (17-27) 22-re, a ventillátort (1-9) 4-re állítom.


Ami jó a motornak és a környezetnek: terhelés alatt, 5 perc vagy 5km elteltével ajánlott bekapcsolni a fűtést.


2.0 DTI

2018. dec. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Automata klímás, így fixen be van állítva ilyenkor 24 fokra. Ki sem kapcsolom


2.0 CRTDI

2018. dec. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te miért vársz vele, főleg ennyit?
2018. dec. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Na ez az amire nincs szabály és előírás.

Mindenki akkor kapcsolja be a fűtést amikor akarja.

2018. dec. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

automata szintén mint az egyik válaszolónak. 23 fokra van állítva, olyan 2 km után elkezdi nyomni durván a levegőt.Előtte semmit. Ha párás akkor más a történet,de szélvédőre kapásból nagyon nyomja a levegőt.

Üzemi hőfokot nekünk kályhával olyan 12 km után éri el....

2018. dec. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Azonnal, indítás után. Nem a pára vagy jég miatt, mert fűthető a szélvédőm, hnem mert FÁZOM. kipróbáltam és nem melegszik hamarabb a motor, ha nem megy a fűtés.
2018. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Soha nem piszkálom. 22 fokra be van állítva fixen és kész. Nekem is dízelem van, de eszembe nem jutott még letekerni indításkor.
2018. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Azért nem szabadNA (de, ahogy látom, itt sokaknak nem számít) rögtön ráadni a fűtést, mert a motortől veszi el a hőt. Ők azok, akik beindítás után rögtön el is indulnak, aztán majd csodálkoznak, ha elkopik a motor 140 000-nél. Indulás előtt ketyegtesd egy kicsit, addig lekaparod a jeget esetleg, elindulsz, aztán ha már van motorhő, akkor fűthetsz. Így tovább tart a kocsid - nekem 2,5-ös dízel van 800 000 km-mel, mindig így csináltam.
2018. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Le se szoktam állítani, a másik autóban pedig automata a klíma, abban sincs leállítva. Tudom, ettől meg fog halni a motor, bla-bla, de nem fogok 20 km-t azért fagyoskodni, mert én vagyok az autóért, és nem fordítva, érted.
2018. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!