A sütő paradoxon?

Figyelt kérdés
A sütőkön a beállított hőmerdeklet mit jelent? Mennyi plusz legyen a szobahoz kepest vagy osszesitve mennyi legyen bent? Es hogyha pl 0 fokra allitom akkor mi törtenik? Es mi tortenik ha a sutot kirakom - 10 fokba es ugy allitom 0 fokra?

2019. máj. 3. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy sütő, nem fűtő berendezés :)
2019. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
És képzeld, hűteni sem tud. :) Nincs rajta 0 fok. Az enyém tud 50-től 250 fokig melegedni, értelem szerűen odabenn. A kinti időjárás nem érdekli.
2019. máj. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes kérdés és amennyiben nem csak unatkozol:

a sütő egy baromira jól hőszigetelt doboz, így a külső hőmérséklet hirtelen változása sem lenne igazán hatással a sütő belsejére és igen, amennyire tekered a hőfokszabályzót, annyi fok lesz a sütő belsejében.

2019. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Filozofálás helyett:

[link]

Tehát a sütőknél is jellemző a kapilláris (folyadéktáguló elven működő) termosztát.

Bimetál inkább a kisebb készülékekben (asztali sütő, olajsütő stb).

2019. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon egyszerűen működik: Van benne egy termosztát, ami a sütő belső hőmérsékletét méri. Ha eléri a beállított hőmérsékletet, akkor lekapcsolja a fűtést.


Hűteni nem tud, tehát ha mondjuk beviszed egy 100 fokos helyiségbe és 50 fokra állítod, akkor előbb-utóbb a sütőben is 100 fok lesz és nem fogja tudni lehűteni.

2019. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szirty ***** válasza:
76%

"hogyha pl 0 fokra allitom akkor mi törtenik?"


Mint ha a központi fűtés termosztátját nyári 28 fokban 10 fokra tekernéd.. :)

Szerinted mi történik? 10 fok lesz, vagy nem?

2019. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
na én kikapcsolom a zinternetet mára. :D
2019. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
kedeves #6! Igen én nekem is hasonló gondolatom volt de nem vagyok biztos hogy mi fog történni. Akkor nem is fog elindullnii? Ha pl 30 fokban 20 fokra állítom akkor ha bekapcsolva hagyon egész nap akkor sem fog egy W áramot fogyasztani?
2020. febr. 2. 04:04
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem "sütő paradoxon", hanem "hogy lehet agy nélkül élni" paradoxon, azaz a józan paraszti ész teljes hiánya.
2020. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Troller, legközelebb a viccrovatba írd.
2021. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!