Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A bèrlőm az ùj villanytűzhelye...

A bèrlőm az ùj villanytűzhelyet nem minõsített szerelõvel köttette be, lehet belôle bajom? Ők elveszítik a jótàllàst, gondolom, de be lehet ugy kötni tàrsashàzban, hogy lopja az àramot, vagy leèghet a vezetèk?

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 10:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

"Morzsi007 nevű felhasználó válasza:

Azért mielőtt leégne a vezeték, a megszakítót lenyomná."


Teljesen egyértelmű, azért nincsenek soha lakástüzek elektromos okból, mert előtte mindig intézkedik a kismegszakító (rendes nevén). Ja, nem.

Csak megint egy Gyakori Okos okoskodik.

2019. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond.

Nem tudja lopósra bekötni.

Egy valamirevaló villanyszerelő meg beköti rendesen.

2019. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Morzsi007 ***** válasza:
Pontosabban, ha már okoskodni akarsz, “kisfeszültségű megszakító” nem kismegszakító. A kötéseknél kezdődik a probléma, ha már akkora áram folyik, hogy nem bírja a kábel és nem old le a “kismegszakító”, hogy Te is értsd, akkor ott tervezési hiba van. Ahogy a fejedben is. Láttam már megégett kötéseket, de nem ezektől gyullad ki a ház, inkább, ha bekapcsolva marad valami eszköz, ami hőt ad le vagy termel. Sütő, vasalló, hősugárzó, stb.
2019. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Lopni ettől nem tudja az áramot, ahhoz plombát kell bontani, hogy hozzáférjen. Régen is villanytűzhely volt ott, vagy most lett a gázkészülék helyett, azaz kellett e új vezeték neki, vagy a régire rá tudott kötni, mert eddig se volt baj vele. Eleve bekötés történt, az már jó, nem aljzatba van dugva dugvillával. Attól még lehet valaki regisztrált villanyszerelő, hogy azon a listán nincs rajta, amit kapott, az csak azok listája, akivel szerződése van. Kinek a nevén van a villanyóra? Mert akkor a lopás sem érdekel téged.
2019. jún. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Morzsi007 nevű felhasználó válasza:

Pontosabban, ha már okoskodni akarsz, “kisfeszültségű megszakító” nem kismegszakító."


Komolyan, akkor miért nem azt írtad? Rövidítve mindenki kismegszakítónak nevezi a szakmában, meg a kereskedelemben is. Ez így teljesen elfogadott és meghatároz egy kategóriát.

Te viszont "megszakítót" írtál, ami vicc azoknak, akik láttak már komolyabb megszakítókat is, ami egy másik kategória.

Pont ezért illik különbséget tenni, de túlzásokba esni felesleges.

Értsd: a precíz fogalmazás elvárható egy szakembertől, de önszívatásig körülményeskedni nem kell.

Amellett érvelésed zavaros és nem indokolja az előző buta állításod, de legalább megtudhattuk, hogy a "vasalllllló" csak dupla L-betű (szerinted).

Ezek után még biztosan meg mersz szólalni, hiszen ismerjük már az ilyet, mert szakemberként sem szégyelled magad, hogy nem vagy képes tisztességesen leírni a vasalót.

2019. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Morzsi007 ***** válasza:
Na megérkezdtünk, kedves “névtelen senki”, mert a nevedet nem adod a lényegretőrő süket dumádhoz. Nagy szarban vagy fiam, szakembereket hagyjuk, ma már nincs olyan, csak olyanok, akik, azt hiszik, hogy azok, mert van diplomájuk, tudásuk meg “0”. Én nem az vagyok, de lehet több közöm van a villamossághoz, mint neked meg több megszakítót láttam már, mint Te. Csak leírtam a gondolataimat. Te mit írtál, hozzászoltál a kérdéshez, volt normális mondanivalód? Ülj le, aztán húzz vissza csiszolj még egy kicsit a mentális viselkedéseden, de legelőször vegyél vissza az arcodból :-))) Köszi. Azért jó, hogy ilyenek is vannak a világon, mint Te, színesebbé teszik a napot.
2019. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

# 16

Hagyjuk már ezt a gyenge dumát "Morzsi", ne röhögtess...

Mit akarsz, írjam ki a szervizvállalkozásom nevét?

Az oldal biztosítja az anonimitást, amivel bárkinek joga van élni.

Beégett a "vasalló", ennyi.

Meg a megszakítóval is beégtél, de tudtam előre, hogy nem fogod belátni, a villanyszerelők a fórumok legnagyobb trolljai.

2019. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Morzsi007 nevű felhasználó válasza:


Pontosabban, ha már okoskodni akarsz, “kisfeszültségű megszakító” nem kismegszakító."


Kisfeszültségű miniatűr megszakító.

Ebből rövidült a hazai ma is használatos neve. Szerintem.

Ettől függetlenül, a laikus nem fog a kikocsizható légmegszakítókra gondolni, aki ért hozzá az pedig végképp nem. Szóval ezért kár aggódni, aki ismeri a biztosítókat, az nem akad fel rajta, aki nem, annak fel sem tűnik.

2019. jún. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, az óra az èn nevemen van. Előtte is villanytűzhely volt ott.

Megnyugodtam.

2019. júl. 30. 23:03
 20/20 anonim ***** válasza:

"Ha veszel egy tűzhelyet, kapsz egy listàt, ki kötheti be ès pecsètelnie kell a jótàllàsra."


Ha akarja. De attól nég a jótállás törvényi kötelezettség, és nem a pecséten múlik.

2019. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!