Mi a baja a hűtőnek?

Figyelt kérdés
Hűteni hűt, ki is kapcsol, viszont, ha 2-esnél följebb hajtom, állandóan megy. 1 és 2-es között beállítva kapcsol csak ki-be. De igazából ekkor is jegesedik a hátulsó része a hűtőtérnek. Én a termosztátra gyanakszom, azzal van a bibi.

2019. jún. 30. 16:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Egyelőre még mindig nem áll össze a logikája.

Ha csak a termosztátnak lenne olyan hibája, hogy nem akar kikapcsolni, akkor azt tapasztalnád, hogy túlhűt a gép, mindkét szekcióban.

A normál hűtőtérben is fagyások jelentkeznének például.

Miután itt egy olyan kombinált hűtőről van szó, melynek egy termosztátja van, ami a fagyasztót kontrollálja, ha jól értem.

2019. jún. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A hűtőtérben van a termosztát, viszont a fagyasztó ajtajában van egy beépített analóg hőmérő, számokat nem mutat. Fogalmam sincs, hogy most a hűtőtér, vagy a fagyó hőmérséklete alapján kapcsol-e a termosztát. De lehet tényleg a fagyót figyeli. Én már nem tudom. Mert egyébként ha 7 fok meg van, ki is kapcsol, hidegek a cuccok, akkor nem gondolom, hogy gázhiányos pl.
2019. jún. 30. 19:50
 13/22 A kérdező kommentje:
Télen amúgy többnyire magához tér a gépezet, s nem megy annyit.
2019. jún. 30. 19:52
 14/22 anonim ***** válasza:

Ezért kell bemérni a fagyasztót is, hátha kiderül, hogy mégsem jó a hőszigetelés valahol.

Ilyen hűtőgépek hőérzékelőjét a párologtatóra szokták rögzíteni (fagyasztó).

Amit lent látsz, az csak szabályzó:

[link]

[link]

A képen még feltekert állapotú cső belsejében hőtáguló folyadék van, az nyomja a kapcsolót, illetve szabályzót, vége érzékeli a hőt.

Beépítéskor a csövet kiegyenesítik és a vége megy a fagyasztóhoz.

2019. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

" Viszont úgy kapcsol a termosztát, hogy sokáig járatja a hűtőt, 2 órát is akár, majd 1-2 órát pihen."

Az 1-2 órát pihen, számomra azt jelenti, hogy a szigetelés jó.

"sokáig járatja a hűtőt"

Ez meg arra enged következtetni, hogy nehezen adja le a hőt, melege van. Hány fok van a környezetében? Falhoz van tolva? Esetleg szekrények közé?

"Télen amúgy többnyire magához tér a gépezet"

Ez is a magas környezeti hőmérsékletet támasztja alá.

Szimplán nem tudja hova leadni a hőjét.

Próbáld ki, tedd egy magyobb helyiség közepére, lehetőleg ahol hűvösebb van attól ahol most van. Jól fog működni.

2019. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Beépíthető hűtő, sajnos be is van burkolva rendesen, csak felülről kapja a levegőt. :(
2019. jún. 30. 21:31
 17/22 A kérdező kommentje:
Sn, n klimaosztály, bent 27 fok van kb.
2019. jún. 30. 21:32
 18/22 A kérdező kommentje:
Az a hülye asztalos, aki csinálta a szekrényt... Csoda, hogy nem égett le a hűtő a 17 év alatt. Alul, s felül kiszedtem a bútor lapot, amit szegény hűtőre rakott. Igaz így is csak pár centi a rés, amin tud szellőzni, de legalább nem szorul be a meleg, amit szegény kiad magából. Lehet majd képeket is csinálok erről a borzalomról.
2019. júl. 1. 00:10
 19/22 A kérdező kommentje:
Örömmel jelentem, ha nem is teljesen, de hűtő magához tért, eddig 1 és 2 között kapcsolt csak ki, de most 2-esen is, s jobban hűt is talán, 3-ason már sajnos nem. Kis eredmény, de örülök, hogy csak “ennyi” a baj, s nem kell új hűtőt vennem. Köszönöm a válaszokat is, megint okosabb lettem, s megmenekült egy hűtő is. :D
2019. júl. 1. 12:23
 20/22 anonim ***** válasza:

"be is van burkolva rendesen, csak felülről kapja a levegőt."

Észlény asztalos gondolhatta, hogy majd kiszáll a meleg és kész.

Arra nem gondolt, pedig a TV és más készülékek hűtése is úgy működik, hogy felül kimegy a meleg levegő, de alulról hideg áramlik be helyette, így jön létre a természetes légáramlás.

2019. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!