Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Légcsatornás klíma telepítése?

Légcsatornás klíma telepítése?

Figyelt kérdés
Egy családi házban voltam pár napja, ahol is légcsatornás klíma volt, jó nagy teljesítményű, az egész házban kellemes idő volt, s mindez halkan, huzatmentesen csinálta, 23 fok volt bent, s érdekes módon nem az a fagyasztó 23 fok, igazán kellemes volt, akár, mint a régi vályogházakban. Az ablakokon is jelentős besugárzás, mert a tulaj nem használja a redőnyöket. Én nagyon gondolkodom ezen, mert ez oldalfali split valahogy nem hozza ezt a szintet, 25-26 fokon jó, de, ha 21-22-öt akarok pl, akkor már igencsak sűvít, bár így is lehűti a teret, de komfortba meg se haladja a légcsatornást, szerintem hatásfokban sem. Nyilván ennek ára van. Hátrányairól annyit olvastam, hogy nem lehet külön hőfokot állítani, mindenhol ugyanannyi. De gondolom ezt os meg lehet osztottra csinálni. Nektek mi a véleményetek erről?
2019. júl. 18. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Pont ugyanugy fújja a levegőt azért legcsatornas.

Kicsit lehet egeszsegetelen is mert a legcsatorna ha hideg paras ha párás bacikkal teli.

Minden szobába tegyél inverteres klimat olcsóbb és ugyanezt csinálja .

2019. júl. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A légcsatornás klíma ára 2,3,4 vagy ennél több is lehet mint egy normál inverteres klíma ára, a gépészeti része sem olcsó, kizárólag minőségi anyagokat szabad beépíteni, mert ha vissza kell bontani a rendszert az nagyon fájni fog itt a családi pénzes ládikára gondolok.


Mi a cégnél klíma, légtechnika, napelem és napkollektor rendszereket forgalmazunk, kicsivel több mint 15 éve, kb. évente 1000 és 2000 közötti terméket értékesítünk, nos ebből 1 az ami légcsatornás klíma, nagyon kevesen veszik, ami nem véletlen. A raktárkészlet 1%-át képviselik nálunk. Amire oda kell figyelni az a karbantartás, sokkal nehezebb és drágább is ha egy split-hez nézzük.

2019. júl. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!