Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Alza.hu mennyire megbízható?

Az Alza.hu mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Most szeretnék új telefont venni,Emag kilőve,az Alzáról viszont még nem vásároltam. Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra:)

2019. júl. 25. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát kb kamu akciók vannak ott általában. Pl iPhone 6S 250ezer Ft helyett "csak" 130ezer Ft, ami amúgy is annyit ér, csak a sok hülye elhiggye és vigyék, hadd fogyjon a raktárból.


De amúgy jó. Megbízható.


Milyen telefont tervezel venni? Csaknem iPhonet?

2019. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De,iPhone-t szeretnék:)
2019. júl. 25. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A legmegbízhatóbbak közé tartozik.
2019. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem vennék Alza.hu szerintem túl drága akkor már vip phone vagy fristphone
2019. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megbízható, csak épp eléggé drága! Mondanám például, hogy VIP Phone, Turbado, vagy B-tel, persze attól is függ, hogy milyet akarsz venni, az kapható-e ott!
2019. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki rendelt már ott bontatlan terméket kapott? Én pl telefont vettem,2 napon belül érkezik,de hallottam már olyan webáruházról,akik a dobozból kiveszik a fülhallgatót és nélküle küldik.
2019. aug. 7. 15:38
 7/10 anonim válasza:
91%
Kedves Kérdező! Tényleg két napon belül ott volt?
2019. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó, nem lehetetlen, van ahol akár 1 napon belül kiküldik! Sőt, az Xtreme Digital szolgáltatásában például van Budapesten belül akár Expressz Gyors kiszállítás, amit 4 órán belül kézhez kapsz!
2019. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Tudom nem mostani a kérdés, de ha segít valakinek, elmondom.


Én Karácsonyra kaptam ajándékba egy e-bookot, amit imádtam! Picit lassabb volt, de nem érdekelt. Aztán nem olyan sok használat után (nem napi szinten használtam és olyan másfél hónap alatt) elfehéredett a képernyő és nem lehetett mit tenni vele. Oké, munkahelyemen voltam, nem tudtam mit tenni, kikapcsoltam.

Kb. fél óra után jött helyre, de ez már kissé furcsa volt nekem.


A következő ilyen alkalom rá pár hétre jött ki, egyik percről a másikra elfehéredett megint, de még másnap se jött rendbe.


Oké. Szóltam annak, akitől kaptam, hogy ne haragudjon, de ez a baja és mivel ő rendelte, ő tudja a megrendelés számát is, még ingyen tudnának segíteni. Így rajta keresztül jött a munkahelyemre a futár, el kellett előzetesen e-mailben küldeni nekik a készülékről fotókat, hogy tuti nem én törtem össze esetleg stb. meg le kellett írni a problémát, illetve milyen alkatrészekkel együtt küldöm vissza.


Ajánlották, hogy töröljem le a rajta lévő adatokat és a regisztrációmat. Nos, fel is csatlakoztam, leszedtem a feltöltött könyveket. A felhasználóm pedig csak akkor tudtam volna törölni, ha be tudok lépni, így megpróbáltam. Mit ad isten, megint jó volt a kép.. Végül úgy döntöttem, hogy lássam is mit csinálnak vele, nem törlöm a regisztrációm.


Jött utána GLS futár, kaptam papírt róla, hogy átvette és vártam.

Több hét után (talán 1 hónap lehetett vagy kicsit több) jött a munkahelyemre a futár. Egyből meg is néztem. A készülékhez nem látszódott, hogy hozzáértek volna, a felhasználóm nem törölték és mellékeltek egy levelet is, hogy nem találtak hibát és nem tudják mi baja. Ennek ellenére egy drágább és többet tudó (cseh nyelvezetű) e-bookot kaptam.


Na már most, ez az új e-book szintén lefagyott olykor-olykor és nem volt könnyű cseh nyelven megkeresni a magyart (még angol is jó lett volna, amit elküldtem csak angol).


Ezen kívül mellékeltek még egy törött kijelző panelt. Gyári hibásnak tűnt, viszont nem is értettem mit keres itt, mivel állítólag ők nem észlelték az általam leírt hibát és nem csináltak semmit.

Így felmerült a kérdés bennem, hogy a kijelzője paneljét kicserélték, mert gyári hibája volt vagy csak hoppra küldtek egyet?!


Azóta nem volt időm sűrűn használni az eredetileg kapott e-bookom, így nem tudom ki fog-e jönni újra ez a hiba, de remélem nem.


Továbbá azt sem értettem, ha volt készleten, akkor igazán küldhettek volna egy ugyanolyat, amit küldtem, hiszen ahhoz már tokot is vettem és tényleg imádnám.



Segítőkészek, válaszolnak az e-mailekre és telefonra is, viszont ezek után én nem érzem azt, hogy olyan fú de jó amiket árulnak.


Pedig korábban is rendeltem tőlük egy Tefal melegszendvicssütőt, azzal egyelőre nincs gond, de ez, hogy le se futtattak egy diagnosztikát sem, mert éppen akkor nem volt gond vele, pedig ez nem normális viselkedés egy e-booknál, az nekem kissé kiábrándító volt.


Szóval inkább más oldalt választanék (Emag-ot se!).

2020. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
5 és 8 vagyok. Megtapasztaltam, és így most visszaszívom, az Alza egyáltalán nem megbízható! 🤬 Hibás terméket küldtek, és utána még kb. 2 hétig ment a hercehurca, mire visszavették, és visszautalták az árát!
2020. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!