Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nagy mennyiségű adat átvitele...

Nagy mennyiségű adat átvitele 2 mobiltelefon között?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: barátnőm lent van a Balatonnál egy hónapig, és letöltöttem neki sorozatot, rajta van a telefonomon és a laptopomon. Nincs wifije, a mobilnet pedig kevés ahhoz, hogy arról nézze. Holnap átküldenénk a telefonjára, tárhely van bőven neki. Nekem egy Samsung Galaxy S9+ telefonom van, neki pedig egy Huawei P30 Lite.


Ha lehet, nem szeretném a laptopomat levinni, tudom, hogy a laptopot a telefonnal összekötve pillanatok alatt át lehetne vinni egy tucat gigabájtot, de a laptopom nagy, nehéz, és hamar lemerül az akksija. Telefonról telefonra, mobilnet használata nélkül van valami hatékony adatátviteli mód? A bluetooth tapasztalataim szerint nagyon lassú, 12 gigabájtra nem alkalmas.

Van ez a wi-fi direct, ez működik eltérő gyártójú telefonok között is? Azzal gondolom, elég gyorsan mehetne. Sajnos, USB-C-USB-C kábelem, illetve USB-C-USB-A átalakítóm nincs, így a 2 telefon kábeles összekötése kilőve.

Segítsetek lécci. :D Köszi:))


2019. júl. 28. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem mentél el vele? Szegény lány egyedül van a Balcsin.. :(
2019. júl. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Wifi direct teljesen jó erre.
2019. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Xender app wifi-t használ az adatok átvitelére, úgyhogy erre a célra tökéletes.
2019. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül Wifi direct volt, eléggé gyorsan ment, de sokszor volt sikertelen küldés, így mindig nézegettem össze a 2 telefon Total Commanderében, hogy mi van meg, meg mi nincs. :D Végül egy fél óra alatt minden átment, de 8 perc alatt is meglett volna, ha nincsen időnként "wifi hiba".


Xendert akkor majd legközelebb. Amúgy végül elfelejtettem megnézni a válaszokat, most néztem rájuk. :D De azért köszi őket:) Első, humorodat értékelem, de dolgoznom kell és tanulnom, de minden héten megyek 1-2 alkalommal látogatni:) Pirosat te se fogsz kapni. :D

2019. júl. 30. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!