Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem árt a mobil akkujának az...

Nem árt a mobil akkujának az szuper gyors töltés? Arra gondolok ami kevesebb mint egy óra alatt feltölti.

Figyelt kérdés
Elvileg a li-ion akkukat 2-3 óra alatt lehet feltölteni, de van olyan töltő ami fél óra alatt már 80%-ra feltölti.
2019. júl. 28. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Minden akkunak árt a gyors töltés. A li-ion esetében eleinte nem fog jelentősen feltűnni hogy ártott-e neki, viszont a kapacitása 1 év alatt a felére eshet vagy még lejjebb. Ami bír mondjuk 24 órát az 1 év után 10-12 órát ha fog bírni vagy kevesebbet például.

De volt nekem olyan telefon akkum ami gyári volt, és ugye amikor játszottam a telefonon gyorsan merült ezért mindig powerbankkal vagy ha volt rá lehetőség hálózati töltővel együtt játszottam a telefonon, meg volt nekem olyan hálózati töltőm ami eleve nagy teljesítményű volt gyorsan töltötte az akkut és bizony azt értem el hogy kegyetlen hamar merült is, és utána hiába töltöttem lassabban fél Ah-s töltővel akkor sem lett jobb.

2019. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, egy idő után az akkumulátor kapacitása le fog csökkeni. Viszont szerintem alapból egy telefonnal mindenképp számolni kell egy akkumulátor cserével. Mármint, nekem most először van gyorstöltős telefonom (viszont azért több kell neki, mint egy óra, szóval nem annyira szuper gyors), de az előző, hagyományos töltős telefonjaim nagyrészének az akksija 1-1,5 év múlva már szörnyű volt. Szóval gyorstöltés ide vagy oda, egy idő után minden akksi vacak lesz.
2019. júl. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Soha nem értettem mire jó a gyorstöltő. Egy teljese feltöltésen kb. egy órát lehet vele spórolni, hát azért az egy óráért valóban megéri szétcseszni az akksit...
2019. júl. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aki hazamegy gyorsan lezuhanyozik és megy is tovább bulizni, annak nincs +1 órája.

És mivel 1-1 hétvégén simán elkölt 3-4 vagy akár 6-8 ezret is, így nem nagyon fog szorongni ha egy év után ki kell adnia 8-10 (vagy 20) ezret egy új akkura.

2019. júl. 29. 11:15
 5/6 Mr. V. ***** válasza:

Nekem 6A-s aksi van a készülékben és 6 óra alatt tölti fel. Aktív használattal simán kibír 1 napot (filmnézés nagy fényerővel 6-8 óra, stb.). Este lerakom a töltőbe (ha félig is van), reggel kiveszem. Így soha nincs szükségem gyorstöltőre (nem is támogatná), de minden nap üzemkész egész nap.

Ha már valakinek nem elég az éjszakai töltés és már nappal is töltögetnie kell, akkor ott eleve alultervezett aksiról beszélhetünk, azaz nem a gyorstöltő lenne a megoldás, hanem egy jó teljesítményű aksi a készülékbe, ami min 1 napot aktív használat mellett kibír.


Power bank? plusz költség, plusz macera. 1x kell egy jól megtervezett telefont venni, ahol nem a vékonyság, a csicsa a lényeg, hanem a használhatóság.

2019. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Milyen telód van, hogy ekkora akku van benne?

Nem túl vaskos?

2019. júl. 29. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!