Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki hívkál ismeretlen számról?

Ki hívkál ismeretlen számról?

Figyelt kérdés
Július elejétől egy kb.4-5 naponta hívnak 1x ismeretlen (rejtett) telefonszámról,de vagy nem hallom vagy nem érek rá akkor felvenni.Ma is hívtak nem voltam a szobámban.Amikor beértem már lette.Aztán már kíváncsi voltam ki lehet az,aztán olvastam,hogy van egy olyan app hogy Truecaller.letöltöttem aztán amikor ott be akartam jelentkezni kérte a telefonszámom.Beírtam aztán újra ismeretlen telefonszámról hívtak,kinyomtam azt hittem csak felhívtak,hogy él-e a telefonszám.Aztán rá fél perce egy texaxi szám felhívott 3 1x megcsörrent lerakta.A texaxi számnak lehet köze a Truecall alkalmazáshoz? És ki hívkál rejtett számról? Csak 1x hív és többször nem legközelebb kb 5 nap múlva.

2019. aug. 2. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ezekről volt szó még régebben a híradóban hogy ismeretlen külföldi számról hívnak csalók. Emelt díjas számról hívnak így ha felveszed akkor elég sok pénzt ki tudnak csalni tőled én azt mondom hogy inkább ne vedd fel és tiltsd le a számot
2019. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

"Emelt díjas számról hívnak így ha felveszed akkor elég sok pénzt ki tudnak csalni tőled "

Ilyen nincs, szóval nem kell ilyesmitől tartani.

2019. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
#1 bődületes kamu, de mindegy...
2019. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Hogyne, meg még a szerveid is kioperálják telefonon keresztül, kedves első válaszoló. Egyébként volt ilyen, de az úgy működött, hogy csörgettek és amikor visszahívtad akkor tárcsáztál emelt díjas számot.
2019. aug. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alain Delon ***** válasza:
29%
Ha annyira kíváncsi vagy rá, vedd fel és kérdezd meg, hogy ki az. Mi úgysem tudjuk megmondani. Különben meg alapból le lehet tilatani az ismeretlen számokat.
2019. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszoló remek példája a féltudású fészbuk bölcsességnek. Hazai hálózatban a hívásfogadásnak nincs további költsége. A csalás lényege, hogy hívd vissza a külföldi számot (ami egyébként ott valóban emelt díjas szám, ennyi legalább megmaradt a sok zöldség között...) és a szám birtokosa és az ottani szolgáltató a szerződésnek megfelelően kap az általad fizetett hivási költségből. Szóval még egyszer, ha felveszed, semmi kár nem ér.

Viszont az egész okfejtés okafogyott, ha a szám rejtett. A rejtett számot semmilyen app nem fogja feloldani, mert a hívószámot már a szolgáltatótól nem kapod meg.

2019. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

#6


azt tegyük hozzá hogy a nemzetközi emeltdíjas hívás mindegyik hazai szolgálatónál tiltott, ez is kamu


nem így nyernek a csalók, nekik az is elég ha a normáldíjas számot visszahívják

2019. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!