Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alvásfigyelő funkció mi...

Alvásfigyelő funkció mi alapján működik?

Figyelt kérdés
Néhány napja van egy Xiaomi Mi Band 4-em. Az alkalmazáson keresztül be van kapcsolva az alvásfigyelő funkció, ha jól sejtem ehhez pár percenként pulzust mér, legalábbis azt hittem ebből indul ki. Csakhogy azt jelzi nekem, hogy 7 és fél órákat alszom, és milyen jó nekem, hogy az emberek 90%-ánál jobban és többet pihenek - miközben ebből minimum 2 és fél órát ébren töltök, mert nagyon nehezen alszom el, felébredek éjjel is (ha fel is kelek, akkor mutatja hogy pár percet ébren voltam, de azt nem tudja megállapítani hogy mikor alszom vissza). Tehát úgy tűnik, a fekvő-álló pozíciót érzékeli csak, és azt hiszi ha fekszem akkor már alszom is?

2019. aug. 5. 12:58
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Ha az asztalon van a kezed, azt is fekvő pozíciónak nézi? Ez hülyeség!

Alvásfigyelő leginkább a légzést szokta figyelni. Mivel óráról van szó, itt valószínűleg a pulzust is/vagy méri, mert takaró alatt lévő kézzel nehéz légzést hallgatni. Épp ezért nem lesz soha pontos.

Az, hogy felébredsz, szívverésben nem okoz nagy változást ahhoz képest, hogy mondjuk megfordulsz az ágyban. Felébredve nincs akkora vérnyomásod (főleg késő éjjel), hogy felpattanj az ágyból és úgy menj ki az ajtón, hogy addig ne szédülj meg... mert alacsony a vérnyomásod és kell idő, hogy a tested működéséhez elegendő legyen.


Szóval ez is kb. annyit ér, mint a lépésszámláló, ami a buszon állva számolja a kátyúkat is.


Kb. reklámfogás, mert valamit mutat, ami hihetőnek tűnhet, de orvosi eszközök értékeivel összehasonlítva kiderül, hogy közel sem a valóságot.

2019. aug. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!