Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A50 kijelzőfóli...

Samsung Galaxy A50 kijelzőfólia miatt nem érzékel az ujjlenyomat olvasó?

Figyelt kérdés

2 napja vásároltam a készüléket a Vodafonnál, ahol 4000 Ft-ért tettek rá kijelzővédő fóliát (Mobiana 2.5D). Próbálkoztam az ujjlenyomatolvasó használatával. Ujjlenyomat mintát tudtam tárolni, de feloldásnál nem érzékel. A fólia lehet a ludas? Vissza akarok menni a Vodához, de nem akarom, hogy hülyének nézzenek. :D Sajnos neten nem találok róla infót. Valakinek tapasztalat?

Köszi!



2019. aug. 8. 08:52
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Igen, a fólia a hunyó.

MEgpróbálhatod még, hogy beállítod az ujjlenyomat-érzékelőt fóliához érzékenyebbre és utána újra tanítod.

De akkor sem lesz tökéletes. A fólia alatti ragasztó apró gázbuborékai félrevezetik az ultrahangos érzékelőt.

Egyetlen értelmes megoldás van, az ujjlenyomat-érzékelőhöz kifejlesztett folyékony ragasztós ultravékony üvegfólia.

Nem a legolcsóbb, de ez tényleg működik.

A felrakáshoz nem árt némi rutin.

Whitestone Dome Glass.

A kínai másolatai úgy-ahogy szintén jók.

2019. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a50-em van, azon is van fólia, nem 2.5d-s, csak a képernyő felett van, nem az egész előlapon, de nekem működik. Tisztítsd meg a képernyőt, az ujjad, és nézd újra. Lehet ez túl vastag fólia.

Ismerősömnek s9-e van, neki a 6 ezres fóliát kellett leszedni, mert alig érzékelt a kijelző, de lehet ha beállítja a nagyobb érzékenységet, akkor jobb. Ha semmi képpen nem jó, menj vissza, azért 4 ezer ft.


Az első hozzászólónak írnám, hogy nem ultrahangos (mint az s10-nek), hanem optikai az ujjlenyomat olvasója, azért egy k@ki.

2019. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Jahogyja. Hát ott kicsit más a helyzet. Akkor is a folyékony, Uv-re kötő ragasztós üvegfóliát javasolnám, de abból akkor majdnem bármelyiket. Optikailag is jobb az öntapadónál.

Nekem S10+ van, ott az ultrahangos miatt a vastagság is nagyon számít, a mostani kínai fóliám alól nem nyomtam ki eléggé a ragasztót, így túl vastag és elég rapszodikus az érzékelés.

Rendeltem egy Whitestone Dome koppintást, 0,3 mm vékony, ez lehet hogy jobb lesz.

2019. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezőt kérdezném, szerinted is jó teló, így két nap után?

nekem már tapasztalataim vannak vele 1 hónap után de imádom

2019. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Single forever válasza:
Az első válaszolónak szeretnék feltenni egy kérdést. Nekem id s10+ om van, és nekem egyáltalán nem érzékeli az újlenyomatomat, szóval a kérdésem az lenne, hogy hol lehet beállítani az általa írt ultra érzékenységet, vagy mit. A válaszokat köszönöm!
2020. febr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Beállítás/kijelző/érintésérzékenység.


Ez elvileg beállításként a touch panelre vonatkozik, de gyakorlatilag az ujjlenyomat-érzékelőre is kihat.

2020. febr. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!