Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az mit jelent egy telefonnál...

Az mit jelent egy telefonnál hogy elavult, és cserére szorul? Miben nyilvánul ez meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ugye folyamatosan hallani hogy a telefonokat 2-3 évente cserélni kell,mert a szoftver "elavul" és nincsenek rá frissítések.

Ez mit jelent konkrétan?

Most ki fogtok röhögni,de nekem egy samsung galaxy j1-es telefonom van(ami a megjelenésekor is egy full alap telefon volt),és már megvan több mint 5 éve,de ugyanolyan gyors,éles a kép,minden funkció szuper.

Akkor miért van ez a nagy felhajtás,hogy ezeket cserélni kell mert "elavulnak"? Miben mérhető ez a bizonyos elavulás,hogyha olyan minden mint mikor megvettem?



2019. aug. 13. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha elégedett vagy vele, ne cseréld le!
2019. aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,nem is tervezem addig amíg el nem romlik.Én csupán a technikai háttérre voltam kíváncsi,hogy miért mondja azt mindenki,hogy "szoftveresen elavul",1-2 év után cserélni kell,mert nem érkeznek rá frissítések.Miben nyilvánulnak meg ennek az elavulásnak a jelei?
2019. aug. 13. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert felülnek a gyártók és forgalmazók propagandájának. Ha nem az folyna a csapból is, hogy cseréld le, nem lenne akkora forgalmuk.
2019. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem az volt a gond, hogy a Jelly Beans verziójú androidra bizonyos alkalmazásokat nem tudtam telepíteni, amit szerettem volna. A lassulás is bosszantó volt, de amiatt még nem vettem volna újat, nagyon türelmes ember vagyok. Viszont a második akkumulátort egy év alatt elpusztította, valószínűleg valamilyen hardverhiba miatt. Így új akku helyett új készüléket vettem.
2019. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A tényleges elavulás abban mérhető, ha a készülék teljesítménye nem felel meg a mai weboldalak, alkalmazások követelményeinek. Nem tölt be, nem játszható le a tartalom stabilan, nem támogatják már a túl régi szoftvert, stb. Ez az idő viszont hosszabb annál, mint ahogy átlagosan az emberek lecserélik a telefonjaikat.

Az indokolatlan csere pedig a dömping miatt van, annyira gyakran jön ki új készülék és annyi minden újdonságot pakolnak bele, hogy késztetést érzel a "jobb"-ra cserélésre, miközben a meglévő készülékkel sincs probléma.

Egy telefon nem avul el 2 év alatt, de jelentős különbség lehet egy mai és egy két éve megjelent telefon között a technológiai fejlesztések gyorsasága miatt.

2019. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Az új funkciók miatt is elavul, ha tökéletes működik akkor is.

Pl abban nincs NFC, nem tudsz fizetni vele paypass terminálnál.

2019. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Elavul = régi, gyenge hardver, régi szoftver, amit már nem frissítenek tovább. De ha még jól működik és használható, akkor nem kell lecserélni. Nekem is 5 éves Galaxy S5-öm van ami tökéletesen működik, igaz az akksija már nagyon le van harcolva.
2019. aug. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Tervezett elavulás. Alkalmazások frissebb változatait az új erősebb telefonokhoz igazítják, míg a régi verziók használatát ellehetetlenítik biztonsági résekre hivatkozva.
2019. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

minden alkalommal ujabb programokat töltenek le rá. az ujabb programok bonyolultabbak ezért lassabbnak tűnik a telefon.

ez kb az oka, azemberek 95%a azért vesz új telefont mert másnak is van. egy mai modern telefon tudását a felhasználók negyed százaléka se tudja kihasználni, sőt mindenki várja pl az android frissítést mint a messiást azt amikor kérdezem hogy mi hiányzik a telefonodból mi kell neked akkor csak néz, és nem tudja elmondani

2019. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a fogyasztói társadalom!De én pl nemrég adtam el az 1 éves Iphoneomat és vettem egy Samsung A3 2017 telefont. És nem anyagi okból, megtehetném, hogy egy új Iphoneom legyen, de ez már durva, hogy mennyire erőszakolják az emberre az új telefont. És csak pénzkidobás az egész. Senki nem fogja kihasználni a százezres telefonom adta lehetőségeket. Ha meg betörik a kijelző akkor meg jön a sírás, hogy hú de drága. Ez csak egy sima egyszerű használati tárgy!
2019. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!