Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen a normális telefontöltés?

Milyen a normális telefontöltés?

Figyelt kérdés
Olvastam már azt is, hogy ajánlott nem mindig feltölteni 100%-ra, és lemeríteni teljesen, és hogy 40%-tól rakjuk fel, kb 85%-nál vegyük le. Na most engem az érdekel, hogy ez tényleg hatásos? Az akkumulátornak mennyire lenne egészséges, ha töltés közben használom a telefont? Most úgy szoktam, hogy teljesen leveszem a fényerőt, nyomok egy telefon tisztítást, kinyomom. Felteszem tölteni, leveszem 80-nál. Most ez baromság, vagy tényleg nem árt, ha így csinálom? Meg hát, most elcsesződött egy adatkábel, ezért a PS4 Controller töltőjével (lényegégen adatkábel.) töltöm a telefont. Viszont ahogy észrevettem, egy pillanat alatt felforrósodik tőle a töltő. Na, ezt nem tudom, mennyire tesz jót a telefonnak. A töltő gyári, viszont a kábel az egy ps4 controlleré.
2019. aug. 19. 20:42
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
0%

Az hülyeség, hogy ne töltsd tele és ne hagyd lemerülni.

Az aksiknak ciklusszámai vannak, azaz durván 1000 töltési ciklust bír azonos teljesítménnyel, utána rohamosan kezd gyengülni.

Tehát ha te 40-85% között töltöd, akkor 45%-os töltésért egy 100%-os ciklust pazarolsz el.

Az hogy ne hagyd 85% fölé azért hülyeség, mert a "gyorstöltés" (pl. 1A 85-90%-ig tart) és utána van a csepptöltés, vagy simító töltés, amitől tartós lesz a feltöltöttség. Tehát ha te 50%-ot töltesz 50-100% között, az hosszabb használatot biztosít, mint ha ugyanúgy 50%-ot töltesz, de mondjuk 40%-ról kezdve. (Úgy mérd, hogy azonos használat mellett 100%-osnál 15%-ig használd, míg 90%-osnál 5%-ig, hogy azonos legyen a teljes százalékos használat.


Több grafikon is található a neten erről, illetve leírás a ciklusokról és arról, hogy fel kell tölteni, mert a töltés lassuló vége fontos az aksinak.


Nekem tapasztalat, hogy 6A aksival 100%-ra töltve 2 napot tudok aktív használattal eltölteni. Ha rosszul érintkezett a töltő (töltő-bölcsőben lehet csak tölteni a készüléket és a 2 érintkező nem mindig megbízható), akkor mondjuk 90%-on sikerül levennem egy teljes éjszakai töltés után, ám estére max 30-35% marad az aksiban az átlag 55-65% helyett, tehát a 10% minusz mellé még 10% társul már a merülés félidejében.

Szóval saját tapasztalat, hogy 100%-ig töltve lassabban merül.

A telefonhoz adnak egy gyári töltőt, annak a teljesítménye elég. Általában, ha nagyobb (erősebb) töltővel próbálkozik az ember, az sem tölt többet. Esetemben 1A a gyári töltő, 3A töltővel ugyanúgy 1A a töltőáram, max 1.1A, tehát a készülék szabályozza, mivel esetemben az utolsó 10% a "csepptöltés" rész, ahol 0,2A-ig csökken az 1A-ről.

2019. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3 éve minden este 100-ra töltöm. Mert nekem így kényelmes. Annak ellenére, hogy estére nem nagyon merül 60% alá. De ha elfelejtem mégis, másnap este is van még benne tartalék.

3 napja így jártam. 23%-on volt 2 nap használatot követően.

2019. aug. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

# 1

Nem én minősítettelek le, de szerintem sincs sok fogalmad a témáról.

Eleve komolytalan, laikus kifejezéseket használsz:

"...utána van a csepptöltés, vagy simító töltés, amitől tartós lesz a feltöltöttség."

Három butaság egy félmondatban.

Csepptöltés más típusú akkukra értelmezhető, ezeknél tilos.

Simítás simán butaság, valamint van féltartós töltés is?

Van egy CC és egy CV töltési szakasz, ennyi a lényeg. Utóbbi standard esetben addig tart, míg az akku által felvett áram a kapacitás tizedének megfelelő értékre esik vissza.

Mivel ezen cellákra az előírt végfeszültségnél többet kapcsolni nem lehet, így kézenfekvő, a CV-szakaszban az áram csökkenni fog, ahogy az akku telítődik, emiatt egyre lassul a folyamat.

A cellák kémiai amortizációja a feszültség nagyságának függvénye, ezért nem szabad teljesen feltöltve raktározni.

De a használat némileg más, mert töltés után elkezdjük meríteni, amitől a feszültség lejjebb megy, a kritikus határértékhez képest.

2019. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!