Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaominál mi a különbség az...

Xiaominál mi a különbség az EU-s és a Global verzó között? Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

2019. aug. 20. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Neked mi van a fejedben káposztalé helyett?

Global jelentése: egész világ számára, globális

EU: az Európai Unióba szánt termék.

Na, valószínűleg neked Magyarországon mire lehet szükséged?

2019. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a kedves választ..


Azért csak lehet vmi lényeges különbség a két változat között, máskülönben miért különböztetik meg őket??


[link]


EU-s-nál ez esetben mi a helyzet?


Másban is eltérhetnek. Nem tudom, ezért kérdeztem..

Köszönöm, ha vki érdemben válaszol.

2019. aug. 20. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Igen, van lényeges különbség, az, hogy az EU verzió az Európai hálózatra van szabva. Mások a kommunikációs sávok, ezért az, ami Global, tehát tipikusan Kínára, Indiára meg USA-ra van szabva, nem működnek ugyanolyan jól az EU-ban. Például a 4G LTE hálózat vidéken nem fog működni, sosem lesz térerő. Ezért szív egy csomó xiaomis, meg más noname kínais Magyarországon.

Tehát, hogyha egy pillanatig elgondolkodtál volna, mielőtt idejöttél kérdezni, ha az EU-ban élsz, válaszd az EU-sat!

2019. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nincs külön EU-s verzió, csak "sima" (ugye az ázsiai piacra) meg a global verzió, amit viszont bárhol tudsz használni.
2019. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2019. aug. 20. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

"Például a 4G LTE hálózat vidéken nem fog működni, sosem lesz térerő. Ezért szív egy csomó xiaomis, meg más noname kínais Magyarországon."


Ha ez igaz lenne, akkor ezt a hozzászólást nem tudnám megírni a Global verziós Xiaomi telefonomról egy vidéki kisvárosból. Sőt, a "noname" Meizu telefonommal sem volt soha ilyen gondom. A lényeg a vidéki 4g-s netezéshez, hogy a telefon tudja a 800 Mhz-es frekvenciát (B20) ès ezt a Global verziós készülékek általában tudják.

2019. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak a B20 a különbség köztük, Global általában tudja ezt a frekvenciát, így lehet 4g-t használni vele mindenütt, ahol valahogy elérhető. Előre meg kell nézni, kezeli e az adott szoftverrel.
2019. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Jó nagy baromságot ír. Van "sima" verzió, ez van Indiára, Kínára stb. szabva. A Global verzió tudja a B20 frekvenciát. Külön Eu verzió nincs, valószínűleg a Globalt nevezik annak.
2019. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
#6 Mert már frissített a Xiaomi is, amióta Magyarországon is kifejezetten árusítják az eszközeiket. Régebben amíg nem volt hivatalos forgalmazás és mindenki vette, addig a 850-es sáv volt bennük csak, és csodálkoztak az emberek, hogy miért szr.
2019. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Igazad van, nekem is volt jópár éve olyan kínai telefonom, ami nem tudta a B20-at, de szerencsére ez mára megváltozott!
2019. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!