Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Butatelefon, amiben van GPS?

Butatelefon, amiben van GPS?

Figyelt kérdés
Nem tudom, melyek azok a "márkák", amik nem csak hangzatosak, hanem tényleg megbízható telefonok. Elakadtam a Nokiánál, kb 5 éve vettem az utolsó telefont.

2019. aug. 22. 09:25
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy 6.

Bár akkor sem voltam túlinformált, márpedig azóta elárasztották a régi/új cégek az elektronikai piacot az általam sosemhallott márkanevekkel: nem tudom, melyik éri meg az árárt?

Megadta magát a jelenlegi teló, bár az én szolgálatomban az is csoda, hogy eddig bírta. Könnyen leejtek mindent, de az sem kizárt, hogy fél napi keresés után pl. a hűtőből, konyhaszekrényből kerül elő a telefon. Néha már a vezetékesről csörgetem meg, hogy rájöjjek, a lakás melyik pontján tettem le. Higgyétek el, nem könnyű hlyének lenni.

A mobilt pedig utálom, gyűlölöm, de kénytelen vagyok vele, eü okok miatt. Viszont a pénz sem vet fel, jó lenne egy olyan telót találni, ami bírja mellettem az ipart. Amit egy telefon kismillió funkciójából használok, az a telefonálás, az óra, néha egy-egy sms...és slussz. De ha van GPS-sel is el lenne látva, az jó lenne, mert egy focipályányi területen is el tudok tévedni...

Butateló tippek?

2019. aug. 22. 09:32
 2/9 A kérdező kommentje:
Kulcsszavaknál lemaradt : NAGY kijelző
2019. aug. 22. 09:45
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
GPS és telefon együtt már csak okostelefonként létezik szerintem, pláne nagy kijelzővel phablet vagy tablet formájában.
2019. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az a cél, hogy olcsón juss egy mobilos navigációhoz, akkor vegyél használtan egy régebbi modellt.

Pl. egy ilyen tökéletes lehet, ha már a Nokiánál tartunk (nem én árulom, csak nekem is van még egy ilyen mobilom, elpusztíthatatlan):

[link]

2019. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs ilyen.


Kb. 10 éves nokiák voltak ilyenek. Ma már a nagyobb gyártók kivonultak a butatelefon piacról. Csak noname tákolmányok vannak, amikben ha véletlenül van is gps, akkor már annyiba kerülnek, mint egy okostelefon, csak cserébe nem jók semmire, mert semmilyen értelmes (navigációs) alkalmazás nem fut el rajtuk.

2019. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Én vennék egy okostelefont a buta mellé kizárólag navigációra. Van pl. egy kb. 7 éves, újkorában is gyengének számító Nokia Lumia 610-em, az még teljesen jól használható erre (is). Ér vagy 5 ezer Ft-ot. A telefon megtalálására biztos vannak kifinomult módszerek, bár egy okostelefonnal az is könnyebb.
2019. aug. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 3, #6 !

Okostelefon akkor sem kell, ha fizetnének a használatáért!

Elég gond vigyázni egy szimpla telefonra, ami tudásának felét amúgy sem veszem igénybe.

Okostelóra csak akkor tudok ügyelni, ha a fiókban van elzárva, a blokkja meg a garija mellett,

ahogy azt a csomagküldő hozná. Elég egyszer elejteni, vagy zsebbe mellétenni a kulcsot a magam

hanyag módján, az a telefon addig élt.

Akármilyen "okos", engem a világon semmi elektronika nem tud überelni ott, ahol valamit tönkre kell tenni.


Nem való nekem semmi olyasmi, amire komolyan kell vigyázni, kímélni, még olyankor sem, ha magamnál vagyok.

Ha meg épp colostokot játszom és zuhanok, akkor--egyelőre még--sanszosabb, hogy a nálam lévő

holmik törnek, mint a csontjaim.

Köszi a tippeket, az ajánlott nokiának mindenképpen utánanézek. Próbálkoztam már melóstelefonnal (CAT),

de hiába bírná az ütést, a port, a vizet, nagyon kicsi a kijelzője, sz@rok a betűi.

Nem rossz holmi, csak nem magamfajta mobildebilnek készült, hanem komoly fizikai munkát végzőknek,

a majteroskanál meg az ácsceruza mellé. Ott is bírni kell a gyűrődést.


Inkább továbbra is eléldegélek GPS nélkül, oszt ha megint elkóborolok, majd megint összeszedegetnek

a jószándékú emberek. Ciki, de attól még tény: ez van. Gondoltam, körülnézek még a "nagyitelefonok" között.

Köszi a tippeket, de komolyan el lehet veszni az elektronikai izébigyók világában.

A múltkor optikai egeret akartam venni és hiába kérdezi az eladót az ember hlyegyereke, középáras/középkategóriás áruk közül úgyis azt tukmálja majd a laikusnak, amelyik nem fogy, tele vele a raktár, eladhatatlan, máshol ajándék grátiszként dobják a vevő után, hogy ne a bolt kukájában végezze.

Mint utólag kiderült, jól tettem, hogy otthagytam az egeret, valami török alja cucc volt. (már nevét se tudom)

A csuda tudja, melyik cég épp melyiket teszi tönkre, melyiket vásárolja fel, sokáig megbízható cuccokat hogyan ócsítanak. Melyik világcég teszi ki magát Kínába vagy olyan helyekre, ahol baromira mindegy, milyen minőség

lesz a szolídabb előállítási kiadások eredménye. Az árcédulák pedig megint nem adnak segítséget,

hiszen a sz@r pont olyan drága, mint a középkategóriás, de megbízható minőség.


Üdv és köszi mindenkinek : ha további tipp, (cca. 12-13ezerig) és egyéni praktika van, ne fogjátok magatokat vissza! ( Biztosan nem csak én veszem hasznát a jólértesült válaszadók segítségének.)

2019. aug. 22. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam a Nokiámról, de csak arra akartam célozni, hogy nem kell ehhez komoly cucc. Egyébként az is okostelefon (a maga módján - van benne 256MB RAM a Windows Phone alatt). Az ismeretlen márkájú telefonoktól sem kell félni általában. Persze lehetnek köztük hulladékok, de nem ez a jellemző. Sok eladó pár nap garanciát is vállal, ha bízol benne. Lehet kapni vaskos tokokat is.
2019. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valami múzeumszökevény Nokiát kell felhajtanod. Persze kérdés, hogy az mire lenne jó most, érintette-e a hétszámláló átpörgés, milyen navi programot és hány éves térképpel tudsz rábuzerálni. Meg úgy általában mekkora boldogság két szót is lepöntyögni az 1-9 billentyűzeten :)


Nade. Itt ki lehet bányászni a szűrőkkel, pl. touchscreen "no" gps "yes", stb.

[link]

2019. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!