Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tegnap kitaláltam, hogy a...

Tegnap kitaláltam, hogy a telefonomba veszek micro SD kártyát, rámásolom a számomra legértékesebb képeim, videóim és jelszavazom/titkosítom, hogy csak én nézhessem meg. De nem tiszta a titkosítás jelentése?

Figyelt kérdés

Szóval amit kigondoltam, az úgy működne, hogy ez a kártya alapból a telefonomban lenne, és amikor meg akarok nézni a jelszóval védett sd kártyáról valamit, akkor be kell írnom hozzá a jelszót, és ez akkor is működik ha mondjuk laptopon szeretném ugyanezt. Számomra ezt jelenti a titkosítás.


De ahogy utánaolvastam, inkább úgy van, hogy más eszköz üresnek mutatná a kártyát.


Ez az igaz? Van esetleg olyan megoldás ami az elsőnek írt vágyamnak megfelelne?



2019. aug. 24. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A telefon, és a laptop nem egy nyelven írják meg a fájlt. Az egyik Androidos, a másik jobb esetben windozos. Olvassák ezek egymást?
2019. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez csak akkor lenne érthető kivánság, ha úgy akarnád használni a kártyát a laptopon hogy kiveszed a telóból. Mert ha összekötöd őket, akkor mindegy h honnan nyitod meg a titkos fájlokat
2019. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy akarom, igen. Tulajdonképpen egy pnedrive működéséhez hasonlóan képzeltem el, csak ez folyton bent lehetne a telefonomban és ha szükséges akkor laptopon is ugyanúgy nézhető. A tartalma pedig jelszóval lenne védve.
2019. aug. 24. 14:45
 4/10 A kérdező kommentje:
*pendrive, bocsánat, elírtam
2019. aug. 24. 14:45
 5/10 anonim ***** válasza:

A teljes fájlrendszer titkosítását nemigen lehet platform függetlenül megoldani.

Amit az Android csinálni tud, azt a Windows vagy egyéb oprendszer nem fog látni és vice versa.


Marad az a nagyon körülményes megoldás, hogy az érzékeny tartalmakat jelszóval védett archívumban tárolod, amit több platform is kezel. Ilyen pl a zip fájl.

2019. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
Megírod, és zsebreteszed. Ha akarod berakod a telóba. Ha nem kell, kiveszed. De ettől függetlenül sem hiszem, hogy annyi ember ácsigózna a te titkos képeidre...
2019. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, köszi!


Látom utolsó te csak azért hánytál ide valami teljesen feleslegeset, hogy elsüthesd a béna sértésedet. Legalább sokat agyaltál rajta? -.-

2019. aug. 24. 17:29
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7

Sérült a figura, ezt szokta csinálni. Szerintem ugyanaz, aki egyik vitában be is vallotta, hogy direkt "mókázni" jár ide. Meg oktalanul kötekedni.

2019. aug. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Természetesen megoldhatób habár automatikusan nem biztos, hogy működik.

A megfelelő állományokat titkosítod -célszerűen egy olyan algoritmussalb amely mindkét platformra implementálva lett.

Ajánlom az elterjedt PGP-t...

2019. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Találj ki valami mást.


Telefonon ott a PrivateSpace funkció, van pin kód, ujjlenyomat, stb...

2019. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!