Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen meleg a telefonom?

Miért ilyen meleg a telefonom?

Figyelt kérdés
Huawei mate 20 lite om van. Már a kezdetek óta melegszik. Értem én h nyár van meg minden de a haveromnak is ilyen telefonja van és neki játék közben se melegszik, az enyém egy benchmark teszt után nagyon meleg meg ha szoftverfrissités van akkor is játékot már felse hozom mire elindul már meleg.

2019. aug. 29. 13:19
 1/3 Mr. V. ***** válasza:
43%

Tiltsd le ezeket:

play services (play szolgáltatások)

play áruház


Ezek eszik az aksit és terhelik a CPU-t.

Persze, ha ezektől függő programokat használsz (pl. térkép), akkor szükséges a futása a servicesnek, de sok helyen lehet már találni módosított verziókat mindenből, ahol a play függőség meg van szüntetve.


Én 2 éve használom teljesen play nélkül a készüléket és mindenre van alternatíva:

youtube reklámmentes változata, gmail helyett AquaMail, Hangouts helyett Jabber, Google Maps helyett OSMAnd+, ...

Nem melegszik, nem csinál netes forgalmat.

Korábban nekem is folyton meleg volt, 3GB RAM is mindig tele volt, napi 200-300MB adatforgalom volt úgy, hogy nem is használtam a készüléket.


Most play nélkül nem 1, hanem 2 napig tudom használni 1 töltéssel, a napi adatforgalom (skype, viber, mail 5 percenként) 20-30MB összesen. Abszolút nem használt (élő de kikapcsolt kijelzőjű) készülék töltöttsége 1 nap alatt max 20%-os esést mutat, így akár 5 napi készenlét is elérhető.


Ha play függő vagy, akkor tűrnöd kell, hogy eszi az aksidat és a netedet, de ha nem, akkor van megoldás!

2019. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Inkább szar a telefon. Nekem ez a második telefon de akár mit csináltam velük még csak nem is langyosodott egyik sem. Csak töltéskor egy picit meleg.
2019. aug. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miért lenne szar ? Esetleg gyári hiba nem ? mert a haveromnak ugyanilyen telelfonja van még a szin is ugyanaz és neki nem melegszik. Jelenleg Energiatakarékos módba nem melegszik ugy mint azelött de azért igy is észre lehet venni
2019. aug. 31. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!