Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Powerbank töltése közben...

Powerbank töltése közben tűzforró és égett szagú lett a töltőfej. Mitől?

Figyelt kérdés
Pár napja rendeltem egy Xiaomi Powerbank 2C-t. Ma érkezett meg, amikor töltőre tettem még nem volt semmi. Egy pár óra után megnéztem és elkezdett melegedni a powerbank. Megnéztem a töltőfejet és iszonyat forró volt. Azonnal kiszedtem a hosszabbítóból és a kábelt is kihúztam belőle. Megszagoltam és égett szaga volt. Mitől van ez? Adatok: Samsung 5 wattos töltőfej, Xiaomi kábel (egyébként a kábel vége, ami a töltőfejben volt is forró volt), plusz egy Xiaomi Powerbank 2C. Ezek mind egy hosszabbítóban voltak.

2019. aug. 29. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
A gyorstöltő nagyon melegszik, ez van.
2019. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor sem hinném, hogy normális, hogyha égett szaga van, és tényleg alig bírtam leszedni az áramról annyira forró volt..
2019. aug. 29. 15:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Plusz ez nem is gyorstöltő. Ha jól tudom ez a powerbank támogatja a gyorstöltést, de csak leadni, felvenni nem tudja olyan gyorsan az áramot.
2019. aug. 29. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon égett szaga van, akkor cseréld le a töltőt.
2019. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
76%

Így lehet lakástüzet csinálni...

Meg kéne nézni mit mivel lehet összedugni mielőtt használni kezded gondolkodás nélkül.


"Adatok: Samsung 5 wattos töltőfej"


Ez pont fele teljesítmény mint amekkora adapter minimum kell a töltéséhez!

Szíveskedj megtekinteni a power bankod technikai adatait!

2019. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ez pont fele teljesítmény mint amekkora adapter minimum kell a töltéséhez!"

Töltheted nyugodtan kisebb teljesítménnyel.


Én néha egy régi fél amperes töltővel nyomom a powerbenket, nem akar megégni csak melegszik, ahogy a másfél amperes töltő is csak melegszik. Van 10-es és 20-as Xiaomim is, egyik se melegszik különösebben töltéskor. Pláne ha a töltő is égett, akkor valami gikszer van a résztvevők egyikével. Másik töltővel hogy szuperál?

2019. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

A dugasztápokban a túláramvédelem bekorlátoz a feltüntetett érték környékén, amit a márkás típusoknak illik is tudni, gagyi fajtáknál pedig a specifikáció alatt, mert kisebb trafót raknak bele a kelleténél, ami eleve nem is tud annyit (spórolás).

Mindkét esetre a érvényes, hogy amikor a tűrőképesség határán üzemel, akkor forró lesz.

Olyan dugasztápot kell használni, amiben van tartalék.

2019. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szirty ***** válasza:
0%

"Töltheted nyugodtan kisebb teljesítménnyel."


Már ha van benne áramkorlát/túlterhelés védelem.

Én nem lennék nyugodt...

2019. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam hasonlót. Szagot nem éreztem, de kb két óra töltés után Xiaomi töltő, amit adtak xiaomi powerbankhiz kábelt azzal töltöttem a powerbankot. A töltő felforrósodott. Lehet USBről kellebe tölteni? USB is van bizonyos hosszabbítokon, vagy az se jó ötlet? Mindenesetre direkt megkerdeztem a boltban és azt mondták bármilyen töltő jó hozzá, ennek ellenére xiaomi töltőt használtam.
2019. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Észlelem a helyesírási hibákat, de utólag nem tudom javítani
2019. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!