Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudnak a 4k videó...

Miért nem tudnak a 4k videó képes telefonok 60 fps-el rögzíteni?

Figyelt kérdés

Amit eddig találtam, egyik se tudott csak Gcam-el 60 fps-t, fullHD módban... A Xiaomi-k azért nem jönnek be ilyen téren, mert nem Android One-al jönnek, és a folytonos pulzáló fókusz idegesítő, tesztvideókon láttam.


Motorola One tud 60 fps-t, de az meg már elég drága ahhoz képest, és framedroppol...


Inkább lenne 60 fps 1080p csak mint 4k de csak 30 fps a telefonokban.


Tudtok ilyen értelmes modellt, ami tud minden ilyet?


2019. szept. 1. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4k 60 fpshez már nagyon erős hardver kéne, ami megdobná az árát.
2019. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az iPhone XS tud...
2019. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem 4K-ban kell a 60 fps, hanem fullHD-ban, de a kérdésemben is ott van. köszi
2019. szept. 1. 15:32
 4/13 Szirty ***** válasza:
Én se értem miért.. Iszonyat nagy szükségem lenne rá.
2019. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a "folyamatos pulzáló fókuszt" ki lehet kapcsolni egyébként


Nekem Mate 20 Pro-m van, bár videóban nem a legjobb, de ha hirtelen gyosran rögzíteni kell valamit, és nincs kéznél a kamerám, akkor a telefonnal is FullHD 60FPS-ben tudok rögzíteni

2019. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Például a Samsung Galaxy A70 nem csak 60, hanem akár 240 fps-ben is tud 1080p videókat rögzíteni!
2019. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na igen, de gondolom már eleve magának hozza létre a slow-motion effektet, nem a nyers 240 fps fájlt töltöd át a gépre... Végül vettem egy Nokia 6.1-et, meglátom mit tudok kezdeni egy gcam-el, elvileg nem kell root hozzá.


szvsz ez valami marketing korlátozás lehet. Ha telefonnal is tudnál felvenni mindenféle formátumban és fps-ben, teljesen manuális mód mellett videót, akkor a kamerákat még annyian se vennék mint most... Pedig a hardver száz hogy minderre képes lenne. És még a dng raw formátumról fotó módban nem is beszéltem. A mai telók közül majdnem mind elvinné a camera api2-t...


Szemét dolog ez a marketing.

2019. szept. 2. 11:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de úgy tudom, hogy a Nokia 6.1 nem csak 4K, hanem 1080p videókat is csak 30 fps-ben tud rögzíteni! :/
2019. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudom igen, de gcam-el tud 60 fps-t. Amúgyis ezt néztem ki magamnak pár hónapja. A másik befutó egy Motorola One lett volna, de az framedroppol, meg tízzel többe került volna. A többi kínai telónál meg a fókuszállással voltak bajaim. Hát na, ilyen válogatós vagyok...
2019. szept. 2. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem egyébként. Samsung A50-em van, tud lassítottban videót rögzíteni, ami azthiszem 120fps, innentől nem értem, hogy a 60 miértnem lehetséges...hardver bírná.
2019. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!