Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 10 èves gyermeknek milyen...

10 èves gyermeknek milyen telefont vegyek? Egyedül fog hazajönni az iskolàbòl.

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 05:28
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
32%
Sima telefont, nem okosat. 10 éves, az ég szerelmére! Vagy ha félsz (vagy ő fél) hogy cikizik akkor valami olcsó érintőset, de net nélkül.
2019. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
Egy 10 éves gyerek nem fogja a táskában tartani a telefonját. Valószínűleg az osztálytársainak is van, akik szintén nem ott tartják. Nekem is volt 20 éve telefonom.
2019. szept. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
14%

Én értem a 0%-ra értékelt válaszoló szempontjait, szívem szerint én is azt mondanám, de látom a saját gyerekeken is, hogy ha már telefon van (és kinek nincs, lassan?), akkor azt elő kell, azt mutatni kell, és akkor már nem lehet látványosan gáz. Nem kell az új iphone, meg tepsi méretű Samsung, vagy Huawei, de ne is legyen egy ezeréves levedlett teló, mert kicikizik érte.


Én egy minél kisebb méretű okostelefont vennék + jó fólia + valami vastag szilikontok. Talán ez törik a legnehezebben.


Mobilnet vagy korlátlan legyen (ha van valami jó flottád, amibe olcsón fel tudod venni), vagy semmilyen, mert ha van mobilnet, akkor azt úgyis lehajtja róla 2 nap alatt, akármennyi van. Ha baja van, lemarad a buszról pl, akkor majd felhív, nem online fog menetrendet keresni, frissíteni meg játékokat letölteni meg tud az otthoni wifin.


Az se baj, ha tud valami extrát a telefonja (cseppálló, porálló, stb), vagy böszme nagy akksija van, amiről akár másik telót is tud tölteni, vagy a sima leden kívül erősebb zseblámpa van benne... Ha rákeresel úgy, hogy IP68 phone (ez a por és cseppálló), akkor 30 ezer forint körül feldob kártyafüggetlen kínai telókat, amik pont ilyen strapabíró dolgokra vannak kihegyezve.

2019. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
84%
De lehet kapni olcsóbb érintőset is. Tök felesleges azért drágát venni, mert jajj cikizni fogják. Ahany ekkora koru gyereket látok telefonnal, a legtöbbnek be van repedve a kijelzője. Azért, hogy tönkrevágja nem vennék 40ezer feletti telefont, max 20-30ezer közt, de meg azt is sokallom.
2019. szept. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%

12!


Nekem 10 éve 6 éves gyerekem volt, akivel külföldre költöztünk és aki másik városba járt iskolába nyelvtudas nélkül. Emiatt aztán volt telefonja is. Egyszerű, nyomógombos. A táskajaban tartotta. Ahogy a többi gyerek is. Senki cikizte. Felesleges egy 10 évesnek alaptelefonnal drágább cuccot venni. Elveszti, osszetori, ellopjak.

2019. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
53%

Nem azt mondtam, hogy a legdragabbat kell választani, felnőttként sem veszek ilyet magamnak. Viszont az ősrégi nyomógombosat miért?? Csak mert kicsi a gyerek akkor venni kell egy elavult szart?


Külföldön fogalmam sincs milyenek a gyerekek meg mennyire tartják be a házirendet, itt tudom hogy mi megy sajnos. Ez nem a gyerek és nem a kérdező hibája, ilyen a világ. Lehet ellene lázadni, csak ne a gyerek szívjon már miatta.


Na meg mi értelme a nyomógombosnak? Egy fillért nem ér.

30 körül már jó kis okostelefont kaphat, ami tökéletesen megfelel a célra, mégsem elavult.

2019. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%
Hát én biztos valami alacsony kategoriás samsungot vennék neki. De tuti, hogy okostelefon lenne mert lehet rá tenni olyan alkalmazást (life 360), amivel meg tudod nézni, hogy hol van a gyerek. Vagy ha lemerül akkor mutatja, hogy hol volt utoljára és akkor hány százalékon volt. Szóval ha esetleg nem éred el de látod, hogy elindult hazafelé 1%-kal akkor nem kapsz idegrohamot hanem megvárod amíg hazaér a gyerek és töltőre teszi a telefont.
2019. szept. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%
Nezz szet a CAT es az Ulefone ARMOR szeriaban. Kicsiknek, oregeknek es munkasembereknek valo. Gyakorlatilag torhetetlen telefonok.
2019. szept. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
24%

"Csak mert kicsi a gyerek akkor venni kell egy elavult szart?"


Elöször is nyomógombos telefonban se mind "elavult szar" , higy téged idezzelek. Másodszor pedig miért lenne elavult az, ami a célnak megfelelően használható? Márpedig ha lehet vele telefonalni, akkor az a célnak megfelelően használható.

Kicsi gyereknek pedig epeszu ember nem vesz drága dolgot, mert korából adódóan nem fog tudni vigyázni rá, értelmetlen és kiteszed annak a veszélynek is, hogy ellopjak tőle.

Tőlem vehetsz a gyerekednek iPhone X-et is, csak aztán ne lepodj meg rajta, ha már másnapra be lesz repedve a kijelzoje, ha egyaltalan meg lesz még a telefon.

2019. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 qkker1 ***** válasza:
20%
Nokia 3310 , strapabíró, és kis eséllyel lopják el.
2019. szept. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!