Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon nem csatlakozik a...

A telefon nem csatlakozik a hálózathoz. Mivel hozhatom helyre újratelepítés után?

Figyelt kérdés

Adott egy S7 Edge telefon, amit sajnos rootolva sikerült megvásárolnom 1,5éve. Idáig nem volt semmi baja, vígan használtam, mint egy átlag felhasználó(nem buheráltam benne semmit).


Pár napja egy újraindítás után FRP Lock-al nem engedett be a telefonba, csak a Samsung logóig. Sokat utána olvastam külföldi oldalakon, végül Odin-nal felraktam rá a hozzá tartozó rendszert 8.0 verziójú Androiddal.


Magával a telefonnal nincs semmi baj, az FRP Lock sincs rajta, kiválóan működik, azonban a hálózathoz nem akar csatlakozni... Csak segélyhívás indítható, SIM kártyámat felismeri(Telenor), névjegyeket betölti(kipróbáltam másik telefonon működik), észleli a Telenor HU-t azonban rácsatlakozni már nem tud.


Próbáltam másik rendszert rárakni(a telefon független) de az se segített.


Ha valakinek van rá ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban, azt szívesen meghallgatnám, és megköszönném! Szép napot!:)



2019. szept. 5. 14:41
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Felejtsd el az ODIN-t és szimpla flasher programmal tedd fel rá a gyárit (régit)! Ehhez tudni kell a flash chip típusát és az ahhoz való flasht is be kell szerezni na meg a feltöltő programot.

Nem recovery-s update.zip kell, hanem csak számítógép.

Azzal fel kell rakni az összes fájlt, amit mellékelnek (boot, recovery, system, user, frp, ...).

Ez durván egy 2 perces művelet, majd jó 5-10 perc az első indulás. Utána elvileg mennie kéne.

Nekem egy hiba miatt a backupból visszaállítás során sérült meg az egyik olyan partíció, ami soha nem volt módosítva, így akárhányszor újraindult a készülék, mindig más MAC címe volt.

Valószínűleg nálad is egy ilyen rejtett rendszerpartíció sérülhetett meg és talán az IMEI is, ezért célszerű a teljes anyagot újrarakni és nem csak a system-et, amit az Odin csinál.

2019. szept. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írd be a tárcsázóba, hogy *#06# - ezzel kiírja az imei számot. Ha nem egyezik meg azzal, ami az akkumulátor mögött vagy a telefon hátoldalán lévő matricára van írva, akkor az imei szám át lett ütve, amit tilos, ezért nem enged fel a mobilhálózat.
2019. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is 2-esnél a pont.
2019. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Abban az esetben levélnehezék a telefon? :)
2019. szept. 5. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es hülyeséget beszél. IMEI alapján csak akkor tilt a szolgáltató, ha náluk pont az tiltva van.

Ellenkező esetben nem tudnak a telefonodról semmit és nem ismerik a világ összes IMEI-számát sem.

Sőt, kapaszkodjatok meg: ha illegális átírás miatt véletlenül két egyforma IMEI jelentkezik fel, még azt sem tilthatja a rendszer, ugyanis nem tudja eldönteni, hogy melyik a hamis. Így inkább marad mindkettő.

Ami szokott lenni, hogy a piszkálások hatására elszáll az IMEI, ezért kell előzőleg menteni:

[link]

2019. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!