Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell egy 10 éves gyerekn...

Miért kell egy 10 éves gyereknek többszáz ezres okostelefont venni?

Figyelt kérdés
A kiegészítés hosszú és átlépi a limitet, de majd válaszba beszúrom.

2019. szept. 8. 09:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Több kérdés is felmerül.

1. Egyáltalán kell-e egy ilyen fiatal gyereknek telefon? Maximum telefonálásra. Akkor meg miért nem vesznek neki egy nyomógombosat?

2. Egyes iskolákban előfordul, hogy azokat, akiknek nincsen okostelefonjuk, kiközösítik, lenézik, stb.

A. Miért nem lehet még elsőben ezt a szülőkkel megbeszélni, hogy **ne** vegyenek okostelefont a gyerekeknek? Így senki sem fog hisztizni érte.

B. Ez elsősorban nem a gyerekek hibája, hanem a szülők felelőtlenségének oka. Lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de ha nem adnának a gyerek kezébe okostelefont (és az osztály többségének lenne), akkor a végeredmény jobb lenne, mintha átgondolatlanul -jót akarok a csemetémnek, a telefon egy jó dolog, mért ne?- alapon a vásárlás mellett döntenének. Igen, valószínűleg a gyereknek ez esetben egy kicsit lenne olyan érzése, hogy a szülei igazságtalanok vele szemben, de később rájönne, hogy nem erről volt szó, csak nem akarták veszélynek kitenni, ennek még örülni is fog. Miért veszélyes is ez? Nos, egy, már 6-8 éves korátol technológiát használó gyerekben sokkal könnyebben alakul ki függőség, mint azokban, akik csak 13-14 éves koruktól teszik ezt. Ráadásul a legtöbb fiatal a telefont játékra, social media-ra, egyéb netezésre használja, a telefonálás csak kis hányadot tesz ki. Alkalmanként lehet, hogy valami internetes iskolai dolgot ki kell tölteni /prezentációt csinálni, de a szülők számítógépé ezt ugyanúgy meg lehet tenni.

3. Miért 100 ezres kategória? Lehet, hogy van olyan szülő, aki elengedhetelennek érzi, hogy a gyerekének legyen okkseszköze, de ez még mindig nem jelenti azt, hogy ilyen drága eszközt kell venni. Mert ez a menő. Nem ritka eset, hogy összetörik, ellopják, vagy olyanra is van példa, hogy a gyerek már nem találja elég jónak (egy példa: nem fut el a Fortnite!) és újat akar. A szülei pedig teljesítik a kérését. Így abban a hitben élnek, hogy nekik semmiért nem kell megdolgozniuk.

Ez nem kérdés, inkább véleménykifejtés. Önök mit gondolnak erről? Várom a válaszokat.

2019. szept. 8. 09:14
 2/20 A kérdező kommentje:
(A címben a "több" szót tegyük zárójelbe.)
2019. szept. 8. 09:16
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
a fiatal gyerekek pont hogy mindenre használják, csak telefonálásra nem, szóval nem értem miért kéne nyomógombosat venni
2019. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

+ akinek van esze, nem 5 havonta veszi meg a 30-40ezres gagyit, hanem 1x a 150ezreset, és 2 évig bírja


de téged miért zavar ez?

2019. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
49%
szerintem akkor inkább vegyenek neki számítógépet, úgy is elhagyja a telefont (tisztelet a kivételnek)
2019. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen alapon minek mondjuk a márkás cipő 40 ezerért, mikor lehet cipőt kapni 5 ezerért is. Én azt mondom ne turkáljunk senki zsebében, ha valaki minőségi készüléket akar venni a gyerekének és meg is engedheti magának, akkor miért ne tehetné?
2019. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem kell venni!


Én is az egyszerűbb telefonra szavazok és még facebookot sem engednék neki, ne másokhoz mérje magát és csak a saját dolgával törődjön, mert akkor halad előre, ha az idejét nem felesleges dolgokra, buta influenszer-videókra, gyilkolászós játékokra és hlyeségekre fecsérli.


A legtöbb gyerek pont azért boldogtalan, mert látja, hogy a másiknak olyanja van, ami neki nincs és hiába lenne neki több százezres mobilja, ha a másiknak még drágább van, akkor azért lesz szomorú és még többet akar, még többre vágyik.


Azt kellene megértetni a gyerekkel, hogy nem ez az érték, nem kell megfelelni a fogyasztói társadalomnak, meg a szomszéd Pistikének és nem a tárgyakat szolgáljuk, hanem azok szolgálnak minket, amire valóban szükség van.


Szóval egy olcsóbb okostelefon is megteszi, amin tud tanulni, és barátaival a kapcsolatot tartani szóban, SMS-ben.


Szerintem az a fő probléma, hogy nem a valódi szükségletek szerint élnek az emberek, ezért lesz annyi szemét is és környezetszennyezés, kizsákmányolás stb.

2019. szept. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%
Telefon nélkül már megbolondul az emberek 70%-a. És ilyen a trend muszáj a kölyköknek is a telefon, mert nem akarják, hogy lecikizzék amiért nincs telefonjuk. És ha van már telefonjuk, akkor többször is előveszik a közösség előtt, hogy ők milyen rajok, de közben meg a kvanyját se érdekli, hogy neki telefonja van pl 10 évesen. Nekem 10 évesen volt telefonom de azt is csak havi egyszer kapcsoltam be, mert nem volt rá szükségem. Inkább szórakoztam a szabadban. Ja, hogy a mai világban már bonthatjuk is le a játszótereket? Mert a mai kölyköknek már a telefonba van a vizuális játszótér?
2019. szept. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Szirty ***** válasza:
47%
Mert a többieknek is az van és ciki ha neki nem...
2019. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki azt vesz amit akar.


Az emberek 99 százalékának sokkal komolyabb a telefonja mint amire használni tudja.

Beidegzodes nekik kell az új és a jó és egy tavbeszelo készüléknél ragadnak le.

2019. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!