Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell egy 10 éves gyerekn...

Miért kell egy 10 éves gyereknek többszáz ezres okostelefont venni?

Figyelt kérdés
A kiegészítés hosszú és átlépi a limitet, de majd válaszba beszúrom.

2019. szept. 8. 09:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Úgy látszik, az előttem szóló másik 67%-os (#4-es) nem ismeri a középutat! Tényleg hülyeség 30-40 ezres sz#rokat venni, de ne ám már hogy 150 ezres telefon kelljen egy mindössze 10 éves gyereknek! 10 évesen mégis mi olyanra használná, amit egy olcsóbb telefon nem tud??? Például max. 60 ezerért ott van a Xiaomi Redmi Note 7, ami ennyiért nagyon szuper telefon, és 3-4 évig simán bírni fogja! Telefonálás alap, multimédiában is szuper, és persze netezés, másra nem igazán használná, mellékesen netezéshez nem ártana szűrőprogramot beállítani, hogy ne tudjon akármilyen oldalt megnyitni!

Amúgy a mai világban szinte korosztálytól függetlenül elég ritka, ha valakinek nincs okostelefonja, de akkor is eléggé szégyen, ha valakit ezért közösítenek ki, mert többre tartják, mint az emberi értékeket, na de a 10 évesekkel mégis hogyan lehetne ezt megértetni? :( Ők már ebbe a világba születtek, természetesnek veszik, és ilyen fiatalon még bennük van a "ja ja persze", a tanárnő hiába beszélne erről oszt. fő. órán, valószínűleg elmenne a fülük mellett, ezt minden egyes gyerekkel otthon a szülőknek kellene tartósabban megbeszélni! Csak hát megint itt a dolog, hogy erre nem minden szülő akar komolyabban időt fordítani, főleg a jobb módú réteg, akik úgymond "nem érek én erre rá, vár az üzlet!" - tisztelet a kivételnek!

2019. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, hogy valaki miért vesz a gyerekének drága telefont, hanem a 10 évesnek (rosszabb esetben 5 évesnek!) miért kell. Egy ilyen fiatal gyereknek elég a 30kes telefon is 2 GB rammal, legalább szaggatni fognak a játékok, hamar lemerül és a gyerek nem lesz annyira függő. Emlékszem, az előző iskolámban rajtam kívül 1-2 kivétellel mindenkinek legalább 80 000 forintos telója volt. A jelenlegi gimnáziumban (tizedikes vagyok) még mindig van valaki, akinek nyomógombosa van.

Nem irigylem ezeket a fiatalokat, inkább sajnálom őket, hogy a szüleik olyasminek teszik ki őket, aminek nem kéne. Tudom, miről van szó, az osztály majdnem 90%-a 0-24-ben a telefont/gépet nyomja.

2019. szept. 15. 08:52
 13/20 anonim válasza:
100%
Én 12 éves vagyok...11 évesen kaptam meg a Samsung galaxy j5 2017es telefonom. 50.000 FT volt,és már több mint egy éve megvan. Szerintem nem kell egy gyereknek 150.000 FTos telefon.
2019. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg az én időmben. Ötödikes koromban csak egy fos matávos telefonkártyám volt, amivel tudtam telefonálni az iskolában lévő fülkéből a nagyszüleimnek, hogy végeztem, jöhetnek értem. Mondjuk ez 18 éve volt :D
2019. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
25%
És most is csak 200 ezres telefonom van, nem fél milliós. Pedig megengedhetném magamnak, csak nem látom értelmét, felnőttként sem, gyereknek meg minek ekkora értéket a kezébe adni?
2019. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
#15, ez jó! "CSAK" 200 ezres! :D Hát ha nem státusz-szimbólum, hanem reálisan "nem látod értelmét", akkor az is minek? Mit tud egy 200 ezres, amit egy 100-120 ezres nem? :/
2019. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
Pl. tovább kapsz rá frissítést, csúcskategóriás hardver, nincsenek idegesítő akadozások, lassulások. Amit én a sajátomon (Oneplus 7 pro) ki tudok emelni, az a 90 Hz-es amoled panel, ami gyönyörű és folyamatos a mozgás rajta. Egyébként az utóbbi pár évben 2-300 ezer egy androidos flagship telefon, ha ilyet veszel, az 3-4 évig kiszolgál bőven.
2019. okt. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
A gyorsaság, akadásmentesség pedig már csak azért is fontos, mert azt kell megérteni, hogy ezek már nem hagyományos értelemben vett telefonok, amiket hanghívásra, sms-re használ az ember. Ha valakinek csak ez kell, arra tényleg tökéletes egy 5 ezer forintos nyomógombos készülék. Én használok navigációt, chat alkalmazásokat, nézek videókat, zenét hallgatok, internetezek, néha fényképezek is vele. Ha egy eszközt ennyi mindenre használok, akkor nekem megér 250 ezret, hogy évekig folyamatos élményt kapjak. Ettől függetlenül iphone-t elvből sem vennék.
2019. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt egyetértek veled. Én anno 10 évesen kaptam egy nyomógombos Samsungot, hetedikes koromban pedig egy 40 ezres Huawei-t, azóta is ezt használom. Nemrég láttam egy kb. ötödikes korú kölyköt egy iPhone 11-pro-val, aminek hálóra volt törve a kijelzője. Természetesen a gyerekek erről nem tehetnek, kizárólag a szülők ostobasága és felelőtlensége okolható ezért.

Nem azt mondom, hogy az okostelefon tömegpusztító fegyver, csak okosan kell vele bánni. Egy 10 éves gyereknek semmiképpen nincs szüksége több100000-res telefonra, csak a társadalmi nyomás hatására alakul ki benne az ez iránti szükségérzet. Okos szülő ilyenkor nem enged, és megmondja a gyereknek a tutit. Sok szülő egyébként úgy érzi, hogy keveset törődik a gyerekkel, és drága kütyükkel próbálja meg ezt kompenzálni. Ez is egy hibás felfogás.

2019. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%
#15 nekem sima OnePlus 7 pacsi :D
2020. ápr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!