Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges olyan, hogy egy...

BrettShaw kérdése:

Lehetséges olyan, hogy egy telefon töltő "elgyengül"?

Figyelt kérdés
A telefonomnál azt vettem észre, hogy a korábbi 2 órás teljes töltési idő (5%-ról 100%-ra) először 3 órára nyúlt, aztán 5-6 órára, és 60-70% körül rendszeresen megállt. Azt hittem, az akku döglődik. Múltkor már 60%-ról hiába próbáltam tovább tölteni, fél óránként ment feljebb 1%-ot. Most csak úgy kipróbáltam egy régebbi 0.7A töltőt (az eddig használt 1A-es), és az 2 óra alatt fennakadás nélkül feltöltötte. Eszerint a töltőnek van baja. Kijön belőle az 5V, tölteni tölt, csak mintha a terhelhetősége csökkent volna. Ez mitől lehet?
2019. szept. 13. 21:45
 1/10 A kérdező kommentje:

Mindkét töltő eredeti Samsung.


A "ne merítsd le teljesen", "ne töltsd fel teljesen" és egyéb "jótanácsoktól" kíméljetek meg. A kérdésre válaszoljatok.

2019. szept. 13. 21:46
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy ha a toltod kabele valahol megtort, akkor ott megnott a vezetek ellenallasa, ami csak nagy terhelesnel jon ki (kis aramnak a feszultsegen nem valtoztat, ezert ha feszultseget mersz, akkor kijon az 5 V belole, de terheles alatt mar nem).


De siman lehet mas is. Nekem neha megbolondul a telefonom, visszajelzi, hogy tolt, de igazabol 10 percenkent merul 1%-ot. Ketfele toltovel elojott mar. Ujrainditas megoldja. Szoval vannak furcsa hibak.

2019. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elektrolit kondenzátorok kiszáradása is okozhatja az adapterben, ami ráadásul veszélyes is lehet a telefonra nézve, ha szűretlen impulzusokat kap.

De ilyenkor még semmi nem biztos, vannak más lehetőségek is.

Most inkább nem írnék erről hosszabb tanulmányt, csak arra próbálok utalni, hogy érhetnek még meglepetések, ebben az ügyben.

2019. szept. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem megtört azért csinalja ezt
2019. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen nálunk is elöfordul.ilyenkor elöveszünk egy másik töltött az ha az gyorsabban tölt akkor az előz töltött ami rossz azt kicserélem a jóra azt kész .
2019. szept. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Romlik az akku kapacitása és ezért nehezebben veszi a töltést is.
2019. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Eszerint a töltőnek van baja. ... Ez mitől lehet?"

Attól, hogy még nem vágtad be a kukába.

Ha egyszer nem működik, te is rájöttél, akkor mit vársz tőlünk?

Appot, amit letöltesz és megjavítja?

Cserélj kábelt. ha az nem segít, akkor leselejtezheted a töltőd. Ezen még szót ejteni is kár.

Kb. olyan, mintha azt mondanád, beesik az autód szélvédőjén az eső. De csak elöl, mert ott be van törve, de hátul meg jó. És mit csináljál vele.

2019. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 7

Attól még nem kellene leugatni, hogy valaki kíváncsi egy hiba okára.

Nálam mondjuk más a helyzet, szakmai okból is kényszeresen tudnom kell, hogy mi, miért van, szétszedni, megvizsgálni stb.

Pláne, amikor még szakvéleményt is kell írnom belőle.

De egy laikust sem kell megvetni ezért.

Lehet, hogy ő is szakember akar lenni, ha megnő.

2019. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Attól még nem kellene leugatni, hogy valaki kíváncsi egy hiba okára."

Az oka az, hogy a kínai mérnököknek nem kis fejtörést okoz, hogy ne sokáig tudj örülni a szerzeményednek.

Elég macerés úgy megépíteni valamit, hogy működjön, de garantáltan romoljon is el záros határidőn belül.

Olyan forraszanyagok alkalmazása ami eltörik, olyan vezetékek amikben az ér elszakad, olyan műanyag kis alkatrészek, pattintófülek, kallanytúk, amik elrepednek, letörnek. A névleges terheléstől tűzforróvá válnak, a szigetelések lehámlanak, rideggé válnak, a ragasztások elengednek.

Az elkók kapacitása éppen hogy csak elegendő, a tápok olyan zajt csinálnak a hálózaton, mintha gömbvillám cikázna,

2019. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy néz ki, kábelhiba volt. Eddig egy másik töltőt használtam, most volt időm nekiállni tesztelni: másik kábellal ugyanaz a töltő egy óra alatt 70%-ot nyomott bele.
2019. szept. 23. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!