Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a Média Markt...

Hogy működik a Média Markt ha, a 0%os THM 22hònapig, mobil vàsàrlàsa esetén?

Figyelt kérdés
Mire figyeljek majd oda, van hàtrànya, kockàzata?

2019. szept. 26. 09:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagy az Euronics ba lévő àruhitel is érdekelne!
2019. szept. 26. 09:34
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

22 honapig fizeted a torlesztot, es annyi.

Sok dolgot vettem mar aruhitellel, mert epp nem volt megtakaritasom, de bedoglott a huto pl.

Ha rendesen fizeted, akkor nincs vele baj.

2019. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hitelbírálat után, ha megkapod, akkor fizeted 22 hónapig, ugyanannyit fizetsz vissza, mint amennyibe az eszköz kerül, de néha van plusz hitelbírálati díj vagy egy egyszeri adminisztrációs költség.

Hátránya az, hogy ha később hitel kell, akkor rontja a hitelképességed, mindig ügyelni kell, hogy a számládon legyen pénz.

2019. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Előnyei: Nem fizetsz többet mintha kp vennéd meg. Ha rendesen, időre visszafizeted, a későbbiekben nem lesz gond az áruhitelekkel, nem fognak kekeckedni veled.


Hátrányai: Automatikusan küldenek egy hitelkártyát, amit ha aktiválsz, akkor az pénzbe kerül. (nem kötelező aktiválni csak sok ember beugrik a csőbe, mert jó a könnyen jött pénz, de annak már anyagi vonzata is van)

Folyamatosan küldik majd a kedvező hitelajánlatokat levélben és emailben.


Szerintem jó dolog ez a 0-ás hitel, de csak értelmes embereknek való :-)

2019. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen iratok kellene a hitelhez?
2019. szept. 26. 10:39
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Akkor tisztázzuk:)

A Budapest banknál dolgozom, a Media Markt a partnerünk.

Ezt a 0%-os hitelt úgy kell elképzelni, mintha egy hitelkártyán belül lenne egy áruhiteled.

Tehát van a hitelkártya, annak 2 zsebe: részletformáló (áruvásárlás fix törlesztőrészlete, a te példádnál ez a 0%-os)+ a hitelkárytás egyenleg.


Addig kamatmentes a hitel, amíg nem csúszol meg a 23-ás befizetési határidővel, mert ha megcsúszol ezzel, akkor egyből 3468 ft késedelmi díj terhelődik, ez a hitelkártyás egyenlegedből kerül levonásra, + a napi kamatok a teljes kintlévőség arányában terhelődik. A hitelkártya sem szűnik meg automatikusan, miután kifizetted az áruhitel részét.

havi szlavezetési díj terhelődhet, éves kártyadíj (ha aktiválod, ha nem a hitelkártyát), mobilbank szolg díja (ha kérsz).


Nem éri meg egyébként. Az a kamatmentes hitel rengeteg plusz költséget generál.

2019. szept. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Iratok: személyi ig., lakcímkártya, munkáltatói
2019. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért mondjátok, hogy nem éri meg. Ezzel nem értek egyet.


Nagyon sokszor vettem fel 0%-os hitelt, és ha a törlesztőrészleteket összeadtam, akkor mindig annyi jött ki, mint az árunak az eredeti ára. Adminisztrációs meg egyéb díj nem volt. THM=0. Mindig pontosan fizettem, és a hitelkártyát rögtön kettétörtem, és kidobtam. Kértem is, hogy ne küldjenek, mert nincs rá szükségem. A levelek is mindig egyből mentek a kukába.


Semmilyen plusz költséget nem terheltek rám eddig.

2019. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyugdíjas esetén milyen papírok kellenek?
2019. szept. 26. 19:26
 10/13 anonim válasza:

6/9, én sem értem, miért nem éri meg a 0% THN, ha egyébként rendesen törleszted, hisz más költséged nincs... Annyi benne a macera, hogy le kell mondani, mert ha elfelejted, akkor asszem automatikusan rajtad marad a kártya illetve lemondáskor kicsit macera van, mert az ügyintéző rá akar beszélni, hogy nem mondjam le, én viszont nem hagytam magam és ez ebből egy félórás beszélgetés lett - ekem legalábbis 2 éve az volt). De lehet, hogy megúszod egy kevésbé idegesítő ügyintézővel és simán törlik.

Ami még nekem macera volt, hogy minden hónapban más volt a törlesztő-részlet, így nem tudtam rá beállítani automatizmust, havonta kellett utalgatnom. De ennyit szerintem megér az ingyen hitel.

2020. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!