Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üdvozletem! Szeretnék okostele...

Üdvozletem! Szeretnék okostelefont vásárolni, de nemtudom hogy s mint kell azokat használni!?

Figyelt kérdés
Üdvözlettel : Klárika
2019. szept. 26. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Sok szerencsét kedves Klárika!
2019. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Először is mennyit szeretne rákölteni a telefonra?

Másodszor mire lehessen használni?

Személyesen vagy rendelésesen szeretne vásárolni?

Ha megvan, hogy esetleg milyen márkájú legyen az eszköz, legyen kedves leírni!

2019. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Üdvözletem! Gondolom sima nyomógombos, színes kijelzős volt már, vagy nem? Ahhoz képest egy okostelefon használata még egyszerűbb: érintőkijelzős, így nem gombokat kell nyomogatni, hanem magát a kijelzőt, ráadásul így a menüben sem kell lépegetni, hanem közvetlenül rányomni arra az ikonra, amelyik funkciót éppen használni szeretné! Bár az időt ezeken is be lehet állítani kézzel, de amúgy egy okostelefon magától érzékeli az időzónát, így saját magától automatikusan beállítja a pontos időt, ami tényleg pontos, vagy legfeljebb 1 perc eltérés van, nem több!

Híváshoz vagy sms íráshoz a gombok is a kijelzőn jelennek meg az egyik alsó ikon megnyomásával, sms írásánál pedig nem kell többször nyomogatni ugyanazt a gombot, mert minden betűnek külön gombja van, olyan mint egy számítógép billentyűzete!

Ha éppen útközben jut eszébe valami, amit szeretne megnézni, egy okostelefonnal internetezni is lehet, ha van mobilnet, vagy otthon közvetlenül wifi-ről. Internetezéshez a menüben a földgömbhöz vagy világtérképhez hasonló ikon a böngésző, legalábbis Androidos telefonon, ha iPhone van, azon pedig egy iránytű!

Lényegében ennyi jut eszembe, amiben egy okostelefon használata különbözik egy sima mobiltelefontól!

Esetleg ajánlatot is szeretne, vagy van már konkrét típus, amit kinézett?

2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó szerintem ez kamu kérdés, de ha nem akkor nagyon kimerítő választ adtál.


De az nem jutott eszedbe, hogy ami neked természetes, az Klárikának nem.

Pl , mi az az ikon?

2019. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne kamu kérdés? Neked meg az nem tűnt fel, hogy a kérdező elvileg egy idősebb hölgy, Ők pedig nem mindenben vannak hozzászokva a modern dolgokhoz, az okostelefon pedig számukra pont az egyik legtávolabbi vívmány, miért lenne alapvető dolog érteni hozzá?! A számítógép és internet fogalma sokkal régebbi, szóval az nem annyira meglepő, hogy ki tudta írni ezt a kérdést!
2019. szept. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De, tisztában vagyok vele

Attól még lehet unatkozó tini kérdése.


De ha jobban megnézed a kérdést, valószínű ez is telefonról lett írva.


Ha az ü betűt ismeri akkor az ö-t is kellene.


Még aki nem ismeri a okostelefont,az szerinted a kettospontot, és a kérdőjelet megtalálja a billentyűzeten?

2019. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bemegy egy műszaki üzletbe, és tanácsot kér, úgysem a neten fog rendelni. 12 éve vannak mai szemmel okostelefonok, 8-10 éve már viszonylag olcsók is, nem értem, miért kell bárkinek is eddig várni, hogy áttérjen a nyomógombos telefonokról, hacsak azért nem, mert egyáltalán nem érdeklik az okostelefonok, és ha venne is, úgyis ugyanarra használná, telefonálni, meg SMS-írásra, arra meg jó a legolcsóbb is. Még sok is. Amúgy ha már ért a billentyűnyomogatáshoz, van egy Google nevű dolog, ami mindenre tud válaszokat.
2019. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!