Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik az Iphone készülékek...

Mik az Iphone készülékek hátrányai?

Figyelt kérdés
Most készülök venni egyet, de még mérlegelek Samsung és Iphone között. Mi hátránya van egy androidos telefonhoz képest?
2019. okt. 7. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Nincs rá semmi és az is fizetős!
2019. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Hacsak nem dolgozol egy teljes Apple-ökoszisztémában, nem éri meg.Nagyon zárt, majdnemhogy nem kompatibilis semmivel, csak az Apple termékekkel.

Hátrányai a méregdrága szervizelés (mert ugye az Apple nem szereti, ha a telefon más boltban kerül javításra), az, hogy drága eredeti kiegészítőket kell hozzá venni (az utángyártott töltő nem biztos, hogy tölt), és kevesebb valóban értékelhető funkció van benne.


Remélem segítettem.

2019. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen zárt rendszer, ami csak másik Apple-termékkel kompatibilis, Androiddal nincs közvetlen adatátvitel vagy fájlcsere, legfeljebb csak Messenger-en keresztül! A saját áruházban pedig kb. minden fizetős, semmit nem lehet ingyen letölteni, ami a Google Play-ből ingyenes, az App Store-ból még az is fizetős!

Hardveresen pedig az egész márkára jellemző, hogy a memóriája nem bővíthető, és az akkumulátora is sokkal kisebb! Bár a processzora nagyon fejlett, de minden más hardveres dologból gyengébbet és kevesebbet kapsz több pénzért, mint egy Androidos telefon esetében!

Mindent összegezve abszolút nem éri meg, én mindenképp a Samsungot javaslom inkább, nagyobb szabadságot ad, sokkal reálisabb áron!

2019. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Az előző hozzászólásból legfentebb az igaz, hogy az akkumlátora kisebb, mint az androidosoké. De Technikailag lényegesen jobb, stabilabb. Az androidosoknál a majdnem korlátlanul bővíthető memória meg szart se ér. Semmire se használható. A SIM kártyás bővítés csak etetés.
2019. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"A SIM kártyás bővítés csak etetés."


A SIM kártya ugyanúgy szükséges iPhone -hoz, mint Android -hoz, ha hívni/sms -ezni/stb. akar a felhasználó.


Android esetén több készülék is bővíthető memóriakártyával, aminek az a gyakorlati haszna, hogy van egy akár ki is vehető plusz tárhely. Azon lehet képet/videót/zenét/biztonsági mentést/ stb. tárolni, amik a készülék esetleges meghibásodása után egy másik mobilban vagy laptopon/kártyaolvasóval pc -ben is ugyanúgy elérhetőek maradnak.


Ebben semmi etetés nincs.

2019. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is, csak a másik oldal meghallgattatása kedvéért:


„Teljesen zárt rendszer, ami csak másik Apple-termékkel kompatibilis,”


Ez nem igaz, a múlt századi adatátviteli technológiákkal tényleg nem, de szinte bármilyen cloud szolgáltatáson keresztül bármilyen netre kötött vacakkal tud adatot cserélni.


„Androiddal nincs közvetlen adatátvitel vagy fájlcsere, legfeljebb csak Messenger-en keresztül!”


Hát nem, lásd fentebb. A Messengeren túl is van élet, ott pont, hogy semmilyen adatot nem cserélünk.. :-)


„ A saját áruházban pedig kb. minden fizetős, semmit nem lehet ingyen letölteni, ami a Google Play-ből ingyenes, az App Store-ból még az is fizetős!”


Lószrt. Rengeteg ingyenes és használható app van a store-ban, gondolom nem jártál még ott...


„Hardveresen pedig az egész márkára jellemző, hogy a memóriája nem bővíthető, és az akkumulátora is sokkal kisebb! Bár a processzora nagyon fejlett, de minden más hardveres dologból gyengébbet és kevesebbet kapsz több pénzért, mint egy Androidos telefon esetében!”


Úgyis mint? Az Androidos telefonok memóriája sem bővíthető, külső adatkártyára pedig azokon kívül, amit iPhone-on az iCloud-ba szinkronizálsz nem tárolhatsz mást. Ha adatot kellene bíznom valamire, akkor hamarabb hajlok egy elosztott hálózati tárhelyre, mint egy ki tudja meddig működő memóriakártyára. De ti tudjátok. Ha a telefonom felmondja a szolgálatot, veszek egy másikat, és 15-20 perc múlva pontosan ugyanazt a környezetet használom, mint a csere előtt SD kártya nélkül is. Ezt elég jól kitalálták.


„Mindent összegezve abszolút nem éri meg, én mindenképp a Samsungot javaslom inkább, nagyobb szabadságot ad, sokkal reálisabb áron!”


Nem sokkal reálisabb áron :-) És persze attól is függ, mire és hogyan használod.


Másodszor.


Ha lyukas kezed van, ne vegyél iPhone-t, túl drága ahoz, hogy dobáld, tényleg rohadt sokba kerül javíttatni, különösen, ha eredeti alkatrészekkel szeretnéd ezt normális, hozzáértők kezébe adva megoldani. Annak meg, hogy tokba/fóliába/vegyvédelmi öltözetbe csomagold, sok értelme nincsen, már ha tetszik az alap design. Én egy egyszerű bőrtokot használok, azt is csak azért, mert sokszor kell kijelzővel az asztalon hagyni, illetve a műszerfallól így nem csúszik le :-)


Ha csak tök alap dolgokra kell, játszani, chat-elni, szereted a felhasználói felületet pixelenként átrajzolni, akkor nem éri meg, mert ezeket nem tudod megcsinálni iOS-en.


Ha mindened a Google és a Facebook tulajdonában van, akkor sem éri meg, arra pont jó a droid, felesleges plusz pénzt kidobni, hogy ugyanazt, ugyanazokkal az alkalmazásokkal tedd.


Ha nagyon offline vagy (nincs mobilneted, és nem akarsz/mersz felhőszolgáltatásokat használni, nem akarsz előfizetni zene/film streaming szolgáltatásra, akkor a lopott tartalom kezelése Androidon (még) egyszerűbb. iOS-en sem lehetetlen, de nem kényelmes.


Az iPhone-ok kameráival (pontosabban a rendszer által átalakított képekkel) kapcsolatban sokan azt említik pozitívnak, hogy kicsit természetesebbek a képek, nyersebbek - így könnyebb utólag manipulálni -, míg az androidos fotó app-ok színesebb, szaturáltabb képeket nyomnak alapból, kinek melyik tetszik, nekem mondjuk mindkettő, de azért a természetesebb képeket jobban favorizálom. Ez ízlés dolga.


Harmadszor.


Ha Android felé nézelődsz, azért a Samsung-on kívül is van élet, nem biztos, hogy a legjobb választás. Ott vannak pl. a Huawei P-s modelljei, nekem jobban tetszenek. Lényeg, hogy 10-15e Ft-on az Android-os csúcskategóriánál ne spórolj, mert nem éri meg, oka van, ami nem derül ki a brossúrából.

2019. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A 4 es vagyok!

"SIM kártyás bővítés csak etetés."


Természetesen elírás! Nem a SIM kártya az etetés, hanem a SD kártya az. Elnézést

2019. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok.

"Ha Android felé nézelődsz, azért a Samsung-on kívül is van élet, nem biztos, hogy a legjobb választás"

Ez így van, tény és való! Viszont: nem tudom, hogy a kérdező konkrétan melyik típust nézegeti, de például márkától függetlenül pont a Galaxy A70 az egyik legjobb ár-érték arányú telefon! Szinte bármihez kellően erős hardver, alap tárhely + microSD méret, akkumulátor, és amennyi funkciója van, 100-120 ezer Ft között még talán kissé alul is van árazva! Kontra: ha a legjobb kamerára hajt, akkor viszont szerintem a Huawei P30 lenne a legjobb!

2019. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
#3-as és #8-as vagyok. Pontosabban microSD, de egyáltalán nem etetés! Konkrétabban miért is lenne az, elárulnád végre?! Egy kis memóriakártya, amivel lényegében a tárhelyet lehet bővíteni, vagy pontosabban arra is lehet menteni a saját belső tárhely helyett! És bár alkalmazásokat nem lehet rá tenni, de fájlokat igen! Ahogy az #5-ös írta, ha a telefonnak végleg annyi, a kártyával át lehet vinni a fájlokat egy másik telefonba, nemcsak elképzelhető, hanem egyenesen igenis létező dolog! Arra, hogy csak "etetés", konkrétan mi az okfejtésed, #4/#7-es? Lehet hogy Te esetleg eddig csak olyan telefonokat használtál, amik nem voltak bővíthetőek, de attól még a bővíthetőség a gyakorlatban is létező dolog!
2019. okt. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!